settings icon
share icon
Запитання

Що означає, що Ісус – Син Давидів?

Відповідь


Сімнадцять віршів Нового Завіту описують Ісуса як «Сина Давидового». Але виникає питання, як міг Ісус бути сином Давида, який жив близько 1000 років до народження Христа? Відповідь полягає в тому, що Христос (Месія) є виконанням пророцтва про нащадка Давида (2 Самуїла 7:14-16). Ісус був обіцяним Месією, а це означало, що Він був нащадком Давида. Перший розділ Євангелії від Матвія надає генеалогічний доказ того, що Ісус за Своїм людським походженням був прямим нащадком Давида через Йосифа, законного батька Ісуса. Родовід в Євангелії від Луки, розділі 3, викладає походження Ісуса за лінією Його матері, Марії. Ісус був нащадком Давида завдяки усиновленню Йосифом і кровному зв’язку з Марією. Однак, коли Христа називали Сином Давидовим, це, насамперед, говорило про Його месіанський титул, як свідчили про Нього старозавітні пророцтва.

Деякі люди, які у вірі шукали милості та зцілення, зверталися до Ісуса – «Господи, Сину Давидів!». Жінка, чию дочку мучив біс (Матвія 15:22), двоє сліпих при дорозі (Матвія 20:30) та сліпий Вартимей (Марка 10:47) – усі вони волали до Сина Давидового про допомогу. Почесні титули, які вони Йому надавали, демонстрували їхню віру в Нього. Той факт, що вони називали Його «Господь», свідчив про їхнє розуміння Його Божественності, влади й сили, а називаючи Його «Сином Давидовим», вони вважали Його Месією.

Фарисеї також розуміли про що йшлося, коли чули, як люди називали Ісуса «Сином Давидовим». Але на відміну від тих, хто звертався до Христа у вірі, вони були настільки засліплені своєю гординею та відсутністю розуміння Писання, що не могли бачити те, що бачили сліпі жебраки – що перед ними Месія, Якого вони чекали все життя. Вони ненавиділи Ісуса, бо Він не віддавав їм почестей, яких, на їхню думку, вони заслуговували. Отже, коли вони чули, що люди вітають Ісуса як Спасителя, то дуже обурювалися (Матвія 21:15), і врешті організували змову, щоб Його погубити (Луки 19:47).

Ісус почав сперечатися з книжниками і фарисеями, попросивши їх пояснити змість цього титулу. Як могло бути таке, щоб Месія був сином Давида, коли сам Давид називав Його «Господом» (Марка 12:35-37)? Звичайно, що вчителі закону не змогли відповісти на це питання. Ісус цим викрив неспроможність єврейських лідерів як вчителів та їхнє незнання того, чому навчав Старий Завіт про справжнє походження Месії, що призвело до ще більшого відчуження їх від Нього.

Ісус Христос, єдиний Син Божий та єдине джерело спасіння для всього світу (Дії 4:12), також є і Сином Давидовим, як у фізичному розумінні, так і в духовному.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що означає, що Ісус – Син Давидів?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries