settings icon
share icon
Запитання

Що таке іпостасна єдність? Як Ісус може бути Богом і людиною одночасно?

Відповідь


Термін «іпостасна єдність» використовується для опису того, що Син Божий Ісус Христос прийняв людську природу, залишившись повністю Богом. Він завжди був Богом (Івана 8:58; 10:30), але при народженні став людиною (Івана 1:14). Ісус, Боголюдина, втілює додавання людської природи до Божественної. Це і є іпостасною єдністю Ісуса Христа – одна людина, повністю Бог, повністю людина.

Дві природи Христа, людська і божественна, невіддільні одна від однієї. Він вічно залишатиметься таким, представляючи дві різні природи в одній особі. Вони не змішуються – вони об’єднані без втрати відмітних рис кожної з них. Ісус іноді діяв у межах обмеженої людської природи (Івана 4:6; 19:28), а в інших випадках – у силі Своєї божественної природи (Івана 11:43; Матвія 14:18–21). В обох випадках усі Його дії виходили від Його єдиної Особистості. Ісус володів двома природами, але залишався єдиною Особистістю.

Доктрина іпостасної єдності є спробою пояснити, як Ісус міг бути одночасно Богом і людиною. Це, врешті-решт, – доктрина, яку ми не здатні до кінця зрозуміти. Неможливо осягнути сутність Бога. Нам, людським істотам з обмеженим розумом, не слід очікувати, що ми зможемо зрозуміти нескінченного Бога. Ісус є Сином Божим в тому, що Він був зачатий від Святого Духа (Луки 1:35). Але це не означає, що Він не існував до Свого народження. Ісус існував завжди (Івана 8:58; 10:30). При зачатті Його Божественна сутність доповнилася людською (Івана 1:1, 14).

Ісус є і Богом, і людиною. Він завжди був Богом, а будучи зачатим у Марії, став людиною, щоб ототожнитися з нами в нашій боротьбі (Євреям 2:17) і, найголовніше, аби померти на хресті та понести покарання за наші гріхи (Филип’янам 2:5–11).

Отже, іпостасна єдність навчає, що Ісус є повністю людиною і Богом, і що Він – єдина вічна Особистість.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке іпостасна єдність? Як Ісус може бути Богом і людиною одночасно?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries