settings icon
share icon
Запитання

Хто такі свідки Єгови і у що вони вірять?

Відповідь


Секта, відома сьогодні як «Свідки Єгови», виникла у Пенсильванії в 1870 році як група з вивчення Біблії, основана Чарльзом Расселом. Рассел також почав писати серію книг під назвою «Дослідження Писань», яка до його смерті налічувала шість томів. Ці книги включають у себе практично всю теологію свідків Єгови. Після смерті Рассела його друг і наступник, Джозеф Резерфорд, у 1917 році написав сьому й останню книгу із серії – «Довершена таємниця». У 1886 році було засноване товариство Вартової башти для забезпечення швидкого поширення вчень руху. Цю групу називали «расселітами», поки через внутрішній розкол у 1931 році вона не була перейменована на «Свідків Єгови». Група, від якої вони відокремились, почала називати себе «Дослідниками Біблії».

У що ж вірять Свідки Єгови? Детальний розгляд їхніх доктрин стосовно таких питань як божественність Христа, Трійця, Святий Дух, спасіння, викуплення тощо, демонструє, що вони не дотримуються ортодоксальних християнських позицій стосовно цих питань. Свідки Єгови вірять, Ісус – це архангел Михаїл, найвища коли-небудь створена істота. Таке твердження, по своїй суті, суперечить Біблії, адже там ясно стверджується, що Ісус – Господь (Івана 1:1, 14; 8:58; 10:30). Свідки Єгови також вірять, що спасіння досягається через поєднання віри, добрих діл і смирення. Але і це твердження суперечить Біблії, де неодноразово повторюється, що спасіння досягається лише завдяки вірі (Івана 3:16; Ефесянам 2:8-9; Титу 3:5). Вони відкидають ідею Трійці, кажучи, що Ісус є створеною особою, а Святий Дух вони сприймають просто як Господню силу. Свідки Єгови відкидають концепцію викуплення Христом усіх гріхів віруючих Своєю смертю – замість цього вони дотримуються теорії, яка стверджує, що смерть Ісуса – це плата лише за перворідний гріх Адама.

Як свідки Єгови оправдовують і аргументують ці небіблійні доктрини? Вони стверджують, що Церква протягом багатьох років спотворила Біблію, і у зв’язку з цим, вони наново переклали її, назвавши це перекладом Нового світу. Товариство Вартової башти змінило текст Біблії, аби підігнати його під своє лжевчення, замість того, щоб вчинити навпаки. Переклад Нового світу перевидавався багато разів, оскільки свідки Єгови знаходять дедалі більше біблійних текстів, що суперечать їхнім доктринам.

Свідків Єгови можна з легкістю назвати культом, який лише зовнішньо опирається на Біблію. Вартова башта основується на оригінальних і розширених вченнях Рассела, Резерфорда та їх послідовників. Керівний орган Вартової башти є єдиним органом цього культу, який володіє виключною компетентністю тлумачити Біблію. Іншими словами, все, що говорить Вартова башта про вірші Біблії, вважається незаперечним, і незалежна думка рішуче не підтримується. Це прямо суперечить Павловим настановам Тимофію (і нам також): намагатися «поставити себе перед Богом гідним, працівником бездоганним, що вірно навчає науки правди» (2 Тимофію 2:15). Ці слова є чіткою інструкцією від Бога для кожного з Його дітей. Він бажає, щоб усі ми щоденно вивчали Біблію, щоб не суперечити Його Слову.

Свідки Єгови заслуговують на похвалу за «євангелізаційні зусилля». Можливо не існує іншої такої релігійної групи, як Свідки Єгови, яка є настільки старанною у поширенні своєї вістки. На жаль, ця вістка повна перекручень, домислів і обману. І лише в Божій силі відкрити їм очі на істину Євангелія і правдивого вчення Божого Слова.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Хто такі свідки Єгови і у що вони вірять?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries