settings icon
share icon
Запитання

Я – свідок Єгови, чому мені слід розглядати навернення у християнство?

Відповідь


Можливо, найважливішою схожістю між євангельськими християнами та свідками Єгови є наша віра в Біблію як найвищий, богонатхненний авторитет із питань, що стосуються Бога та Його очікувань від нас. Хоча ми можемо сприймати деякі речі по-різному, свідки Єгови заслуговують на похвалу за свою старанність у вивченні Святого Письма для пізнання Господа та Його волі. Подібно до верійців, нам слід розглядати всі життєві питання у світлі Біблії. З цією метою ми розглянемо вірші Перекладу нового світу (версії Біблії, опублікованої Вартовою баштою), аби прояснити деякі поширені непорозуміння.

Ім'я Бога
Християни отримали свою назву через слідування та шанування Ісуса Христа. Вперше їх так назвали в Антіохії під час служіння Павла (Дії 11:26). Останній неодноразово наголошував, що бути християнином означає свідчити людям про особу Христа, Його слова та діла. Свідки Єгови, з іншого боку, вважають, що наше поклоніння має бути зосереджене виключно на Богові Отцю (Який іноді названий у Біблії Єговою). Однак ім'я «Єгова» є гібридним словом, створеним християнами за допомогою додавання голосних до тетраграматону «ЙХВХ», – саме так в оригіналі виглядало те, що ми сьогодні знаємо як «Яхве» єврейською та «Єгова» грецькою мовами. Євангельські християни вірять, що Ісус є Богом у всій повноті, рівний у божественності з Богом Отцем, але виконує інші функції. Християни визнають, що одним з імен Бога Отця є Єгова; проте існує багато інших імен і титулів, якими Він названий у Святому Письмі.

Свідки Єгови вважають Ісуса архангелом Михаїлом і категорично заперечують Його божественність. Як ми побачимо нижче, якщо вважати Ісуса кимось іншим, а не Богом, то між багатьма біблійними віршами виникають очевидні суперечності. Проте ми знаємо, що Слово Боже є непогрішним і не суперечить саме собі. Отже, нам слід сприймати біблійні істини шляхом, який є послідовним і вірним щодо Його одкровення. Ви виявите, що між цими віршами немає жодних суперечностей, якщо сприймати Ісуса як Бога Сина, Який володіє повнотою божественності у тілесній подобі та відмовився від Своїх прав, аби стати стражденним рабом і жертвою за наші гріхи. (Усі цитати наведені з Перекладу нового світу свідків Єгови. Виділення напівжирним шрифтом додані нами.)

Божа слава
(Вірші про Бога Отця)

Ісаї 42:8: "Я – Єгова, це моє ім'я. Своєї слави я не віддам нікому і хвали своєї – різьбленим ідолам".

Ісаї 48:11: "… Слави своєї я не віддам нікому".

(Вірші про Ісуса)

Івана 8:54: "Мене прославляє мій Батько – той, кого ви називаєте своїм Богом".

Івана 16:14: "Він прославить мене ..."

Івана 17:1: "Батьку, надійшла година. Прослав свого сина..."

Івана 17:5: "Тож тепер, Батьку, прослав мене: дозволь мені бути біля тебе і мати ту славу, яку я мав, коли був з тобою – до створення світу".

Филип'янам 2:10: "...щоб перед Ісусовим ім'ям схилилось кожне коліно – ті, хто на небі, хто на землі і хто під землею".

Євреям 5:5: "Подібно і Христос не сам себе прославив, ставши первосвященником; його прославив той, хто сказав йому: «Ти мій син, нині я став твоїм батьком»".

Спаситель
(Про Отця)

Ісаї 43:3: "Бо я – Єгова, твій Бог, Святий Ізраїлів, твій Спаситель".

Ісаї 43:11: "Я, я – Єгова, і окрім мене немає спасителя".

Ісаї 45:21: "Окрім мене, немає іншого Бога, я праведний Бог і Спаситель, немає жодного, крім мене".

(Про Ісуса)

Луки 2:11: "Бо сьогодні в Давидовому місті для вас народився спаситель – Христос Господь".

Дії 13:23: "Саме з його потомства Бог згідно зі своєю обіцянкою дав Ізраїлеві спасителя, Ісуса".

Титу 1:4: "Нехай з тобою буде незаслужена доброта й мир від Бога, нашого Батька, і від Христа Ісуса, нашого Спасителя".

У чиє ім'я ми маємо вірити?
(Сказане про Ісуса або самим Ісусом)

Івана 14:12: "Щиру правду кажу вам: хто вірить у мене, той виконуватиме такі самі діла, як я…"

Дії 4:12: "Крім того, ні в кому іншому спасіння немає, адже з-поміж усіх людей під небом Бог більше нікому не дав такого імені, завдяки якому можна було б отримати спасіння".

Дії 26:18: "Тоді завдяки вірі в мене вони зможуть отримати прощення гріхів і спадщину серед тих, хто освячений".

Об'явлення 2:13: "Знаю, що ти живеш там, де престол Сатани, але міцно тримаєшся мого імені та не зрікся віри в мене…"

Івана 20:28-29: "Хома ж вигукнув: «Мій Господи, мій Боже!» Проте Ісус сказав йому: «Ти повірив лише після того, як побачив мене?»"

Івана 20:31: "А все, що тут записано, записано для того, аби ви повірили, що Ісус – це Христос, Божий Син, і, маючи віру, завдяки його імені отримали життя".

Дії 2:38: "А Петро відповів: «Покайтесь, і нехай кожен з вас охреститься в ім'я Ісуса Христа»".

1 Івана 3:23: "А заповідь його така: ми повинні вірити в ім'я його Сина, Ісуса Христа…"

Творіння чи Творець?
Свідки Єгови навчають, що Єгова створив Ісуса як ангела, а Ісус створив усе інше. Що ж говорить Святе Письмо?

(Про Отця)

Ісаї 66:2: "Усе це створила моя рука, і так усе це з'явилось, – каже Єгова".

Ісаї 44:24: "Я, Єгова, зробив усе. Я сам напнув небеса…"

(Про Ісуса)

Івана 1:3: "Усе з'явилося через нього, і без нього ніщо не з'явилось". Якщо все з'явилося через Ісуса, то Він не міг бути створений, тому що тоді б «усе» мало стосуватися і Його.

Статус, імена і титули Ісуса та Єгови
Ісаї 9:6: "Дитина народилася нам, син даний нам. Влада буде на його плечах, і зватимуть його Чудовий порадник, Могутній бог, Вічний батько, Князь миру".

Об'явлення 1:8: "Я Альфа і Омега, – говорить Єгова Бог, – той, хто є, хто був і хто має прийти: Всемогутній".

Об'явлення 1:17-18: "…Я Перший і Останній, а також той, що живе. Я був мертвий, а тепер живу й житиму повік-віки. Я маю ключі від смерті й могили".

Об'явлення 2:8: "Так говорить «Перший і Останній», який був мертвий і ожив".

Об'явлення 22:12-16: "Я скоро прийду, і я маю з собою нагороду, я відплачу кожному згідно з його ділами. Я Альфа і Омега, перший і останній, початок і кінець. … Я, Ісус, послав свого ангела, щоб заради зборів свідчити вам про все це. Я корінь і потомок Давида, яскрава ранкова зоря".

Об'явлення 21:6-7: "Я Альфа і Омега, початок і кінець. Кожному спраглому я дам можливість даром напитися з джерела води життя. І успадкує все це кожен, хто перемагає. Я буду йому Богом, а він мені – сином". Якщо Єгова – це Альфа і Омега (перша та остання літери грецького алфавіту), тоді «перший та останній» також має стосуватись Єгови – так стверджують свідки Єгови. Проте коли Він був мертвий? Єдиний «перший і останній», Який помер та ожив, це – Ісус.

Євреям 1:13: "І про кого з ангелів він колись казав: «Сиди праворуч від мене, поки не покладу твоїх ворогів тобі під ноги»?"

Істина та єдність
Замісне викуплення Ісуса було прийняте Богом з єдиної причини: Він визнає лише власну праведність. Праведності людини або ангела недостатньо. Вона не може задовольнити святий і досконалий стандарт Господнього закону. Ісус був єдиною належною та досконалою жертвою, тому що Він був праведністю Божою, а оскільки закон вимагав пролиття крові, то Ісус прийняв на Себе людське єство, щоб стати викупленням за всіх, хто повірить в Його ім'я.

Зверніть увагу – якщо вважати Ісуса втіленим Богом, то всі вищевказані вірші сприймаються як істинні та послідовні у своїх твердженнях. Їхнє значення зрозуміле й доступне навіть при простому читанні. Проте якщо намагатися припустити, що Ісус є меншим за Бога – архангелом Михаїлом, наприклад, – то ці вірші стають взаємовиключними та видаються суперечливими, якщо сприймати їх у природному контексті. Отже, істина Слова Божого вимагає, щоб ми дійшли розуміння, що все Святе Письмо єдине, взаємопов'язане, взаємозалежне, безпомилкове та вірне. Цю об'єднуючу істину можна знайти лише в особистості та божественності Ісуса Христа. Нехай Бог допоможе нам побачити істину так, як вона відкрита у Святому Письмі, а не як ми цього хочемо, і нехай Господь отримає всю славу!

Якщо ви маєте будь-які питання щодо Ісуса як втіленого Бога, будь ласка, звертайтеся до нас. Якщо ви готові повірити в Нього, то можете промовити такі слова до Господа: «Бог Отець, я знаю, що я – грішник і заслуговую на Твій гнів. Я визнаю й вірю, що Ісус є єдиним Спасителем, і що тільки будучи Богом, Він міг стати Спасителем. У своєму спасінні я покладаю надію лише на Нього. Бог Отець, пробач, очисти та зміни мене. Дякую за твою чудову благодать і милість!».

Ви прийняли Христа завдяки прочитаному тут? Якщо так, будь-ласка, натисніть на кнопку «Я прийняв(-ла) Ісуса сьогодні» нижче.

English


Повернутися на стартову українську сторінку

Я – свідок Єгови, чому мені слід розглядати навернення у християнство?

Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries