Що таке «час, скрутний для Якова»?


Що таке «час, скрутний для Якова»?

Відповідь:
Фраза «час, скрутний для Якова» є цитатою з книги пророка Єремії 30:7, де написано наступне: «Бо великий той день і немає такого, і час, скрутний для Якова, та від нього врятується!» (Тут і далі – Четвертий переклад Українського Біблійного Товариства).

У попередніх віршах записані Господні слова щодо Юдеї та Ізраїлю (30:3-4). У 3-му вірші Бог обіцяє, що колись поверне народ Юдеї та Ізраїлю на землю, обіцяну їх предкам. У вірші 5 говориться про великий страх і паніку. Вірш 6 описує цей час, порівнюючи його з болісними пологовими переймами, знову відзначаючи його як період страждань. Але надія в Юдеї та Ізраїлю залишається, оскільки, хоча він і називається часом, «скрутним для Якова», Господь обіцяє врятувати його (Юдею та Ізраїль) від цього великого лиха (в. 7).

В Єремії 26:27-28 Господь Бог каже: «Я спасаю тебе здалека і твоє насіння (нащадків) із землі їхнього полону! І повернеться Яків, і буде в спокої, і спатиме, і не буде того, хто йому спричиняє клопіт. Не бійся, Мій рабе Якове, – говорить Господь, – бо Я з тобою».

Крім цього, Господь каже, що винищить усі народи, що тримали Юдею та Ізраїль у полоні, та ніколи не дозволить повністю знищити Якова. Проте слід зазначити, що Бог описує цей період як час виховання Свого народу. Він продовжує звернення до Якова: «Адже зроблю завершення в кожному народі, до яких Я тебе туди вигнав, тобі ж не дам пропасти. І напоумлю тебе на суд, і безкарним тебе таки не залишу».

В Єремії 30:7 говориться: «Бо великий той день і немає такого». Єдиним періодом часу, що відповідає цьому визначенню, є період великого горя. В історії немає інших аналогів.

Ісус описував час горя, використовуючи деякі образи з книги Єремії. В Євангелії від Матвія 24:5-8 Він звістив, що з’являться неправдиві «христи», різні чутки про війни, буде голод і землетруси, «та це все – лише початок страждань».

Павло також порівняв період горя з муками під час пологів. У 1 Солунянам 5:3 він сказав: «Коли говоритимуть: Мир і безпека, – тоді раптово прийде на них погибель, як біль тієї, яка носить в утробі, і вони не втечуть». Це відбудеться після підхоплення церкви (4:13-18). У 9-му вірші 5 розділу Павло знову підкреслює відсутність церкви в цей період часу, кажучи: «Адже Бог призначив нас не на гнів, а на те, щоб ми одержали спасіння через Господа нашого Ісуса Христа». Під словом «гнів» тут мається на увазі Божий суд над нечестивим світом і покарання Ізраїлю під час горя.

Ці «пологові муки» докладно описані в Об’явленні 6-12. Частково, метою періоду горя є навернення Ізраїлю до Господа.

Для тих, хто прийняв Христа як Спасителя від гріхів, «час, скрутний для Якова» – це те, за що ми повинні прославляти Господа, бо він демонструє, що Бог виконує Свої обітниці. Він обіцяв нам вічне життя в Господі Христі нашому, і Він обіцяв землю, насіння й благословення Авраамові та його фізичним нащадкам. Але перш ніж Господь виконає ці обіцянки, Він з любов’ю, але твердою рукою покарає народ Ізраїлю, щоб навернути його до Себе.

English
Повернутися на стартову українську сторінку

Що таке «час, скрутний для Якова»?

Дізнайтеся, як ...

Провести вічність із БогомОтримати прощення від Бога