settings icon
share icon
Запитання

Що таке «час, скрутний для Якова»?

Відповідь


Що таке «час, скрутний для Якова»?

Відповідь: Фраза «час, скрутний для Якова» є цитатою з книги пророка Єремії 30:7, де написано наступне: «Бо великий той день і немає такого, і час, скрутний для Якова, та від нього врятується!» (Тут і далі – Четвертий переклад Українського Біблійного Товариства).

У попередніх віршах записані Господні слова щодо Юдеї та Ізраїлю (30:3-4). У 3-му вірші Бог обіцяє, що колись поверне народ Юдеї та Ізраїлю на землю, обіцяну їх предкам. У вірші 5 говориться про великий страх і паніку. Вірш 6 описує цей час, порівнюючи його з болісними пологовими переймами, знову відзначаючи його як період страждань. Але надія в Юдеї та Ізраїлю залишається, оскільки, хоча він і називається часом, «скрутним для Якова», Господь обіцяє врятувати його (Юдею та Ізраїль) від цього великого лиха (в. 7).

В Єремії 26:27-28 Господь Бог каже: «Я спасаю тебе здалека і твоє насіння (нащадків) із землі їхнього полону! І повернеться Яків, і буде в спокої, і спатиме, і не буде того, хто йому спричиняє клопіт. Не бійся, Мій рабе Якове, – говорить Господь, – бо Я з тобою».

Крім цього, Господь каже, що винищить усі народи, що тримали Юдею та Ізраїль у полоні, та ніколи не дозволить повністю знищити Якова. Проте слід зазначити, що Бог описує цей період як час виховання Свого народу. Він продовжує звернення до Якова: «Адже зроблю завершення в кожному народі, до яких Я тебе туди вигнав, тобі ж не дам пропасти. І напоумлю тебе на суд, і безкарним тебе таки не залишу».

В Єремії 30:7 говориться: «Бо великий той день і немає такого». Єдиним періодом часу, що відповідає цьому визначенню, є період великого горя. В історії немає інших аналогів.

Ісус описував час горя, використовуючи деякі образи з книги Єремії. В Євангелії від Матвія 24:5-8 Він звістив, що з’являться неправдиві «христи», різні чутки про війни, буде голод і землетруси, «та це все – лише початок страждань».

Павло також порівняв період горя з муками під час пологів. У 1 Солунянам 5:3 він сказав: «Коли говоритимуть: Мир і безпека, – тоді раптово прийде на них погибель, як біль тієї, яка носить в утробі, і вони не втечуть». Це відбудеться після підхоплення церкви (4:13-18). У 9-му вірші 5 розділу Павло знову підкреслює відсутність церкви в цей період часу, кажучи: «Адже Бог призначив нас не на гнів, а на те, щоб ми одержали спасіння через Господа нашого Ісуса Христа». Під словом «гнів» тут мається на увазі Божий суд над нечестивим світом і покарання Ізраїлю під час горя.

Ці «пологові муки» докладно описані в Об’явленні 6-12. Частково, метою періоду горя є навернення Ізраїлю до Господа.

Для тих, хто прийняв Христа як Спасителя від гріхів, «час, скрутний для Якова» – це те, за що ми повинні прославляти Господа, бо він демонструє, що Бог виконує Свої обітниці. Він обіцяв нам вічне життя в Господі Христі нашому, і Він обіцяв землю, насіння й благословення Авраамові та його фізичним нащадкам. Але перш ніж Господь виконає ці обіцянки, Він з любов’ю, але твердою рукою покарає народ Ізраїлю, щоб навернути його до Себе.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке «час, скрутний для Якова»?
© Copyright Got Questions Ministries