settings icon
share icon
Запитання

Чому Господь зробив ізраїльтян Своїм обраним народом?

Відповідь


Про Ізраїль ми дізнаємося з книги Повторення Закону 7:7-9, де сказано наступне: «Не через численність вашу понад усі народи Господь уподобав вас та вибрав вас, бо ж ви найменші зо всіх народів, але з Господньої любови до вас, і через додержання Його присяги, що присягнув був вашим батькам, – Господь вивів вас сильною рукою, і викупив тебе з дому рабства, з руки фараона, царя єгипетського. І ти пізнаєш, що Господь, Бог твій, – Він той Бог, той Бог вірний, що стереже заповіта та милість для тих, хто любить Його, та хто додержує Його заповіді на тисячу поколінь».

Господь обрав ізраїльтян як народ, через який зміг би прийти у світ Ісус Христос – Спаситель наших душ (Івана 3:16). Уперше Господь повідомив про прихід Месії після гріхопадіння Адама і Єви (Буття 3). Пізніше Господь уточнив, що Месія вийде з роду Авраама, Ісаака та Якова (Буття 12:1-3). Отже, можна говорити про те, що Ісус Христос і є основною причиною того, що саме ізраїльтяни стали обраним народом. Богу було зовсім необов’язково мати «обраний народ», але Він вирішив саме так. Ісус мав обов’язково піти з роду людського, і Господь Бог, Його Батько, обрав для цього ізраїльський народ.

І все-таки, поява Месії – не єдина причина, через яку Бог обрав саме ізраїльський народ. Бажання Господа швидше полягало в тому, щоб ізраїльтяни несли і проповідували Його вчення і волю іншим, неосвіченим народам. Ізраїльтяни мали стати народом священиків, пророків і місіонерів. Господь приготував ізраїльтянам долю особливого народу, народу, який провадить інших до Бога і Його обітниці послати нам Викупителя, Месію і Спасителя. На жаль, ізраїльський народ не зміг виконати свою місію. Тим не менше, головне призначення ізраїльтяни виконали – цей народ дав світові Спасителя і Месію в особі Ісуса Христа.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чому Господь зробив ізраїльтян Своїм обраним народом?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries