settings icon
share icon
Запитання

Хто такий Святий Дух?

Відповідь


Існує багато невірних уявлень про те, ким є Святий Дух. Дехто розглядає Його як містичну силу. Інші вважають, що це просто безлика сила, яку Бог дає послідовникам Христа. Що ж Біблія говорить про те, ким насправді є Святий Дух? Якщо коротко, то Біблія стверджує, що Святий Дух є Богом. Біблія також каже нам, що Святий Дух – це Особа, Істота, яка володіє розумом, почуттями та волею.

Той факт, що Святий Дух є Богом, чітко простежується у багатьох біблійних текстах, включаючи Дії 5:3-4. У цьому уривку Петро докоряє Ананію за обман Святого Духа і каже йому, що той «…сказав неправду не людям, а Богові!» Це – чітке свідчення того, що обман Святого Духа є обманом Бога. Ми також дізнаємося, що Святий Дух є Богом, з того, що Він володіє властивостями Бога. Наприклад, той факт, що Він – всюдисущий, наводиться в книзі Псалмів 139:7-8: «Куди я від Духа Твого піду, і куди я втечу від Твого лиця? Якщо я на небо зійду, – то Ти там, або постелюся в шеолі – ось Ти!» Далі, в 1 Коринтян 2:10-11 згадується всезнання Духа Святого: «Нам це Бог відкрив через Свого Духа, бо Дух досліджує все, навіть глибини Божі. Бо хто з людей знає те, що є в людині, крім духа людини, який живе в ній? Так само й Божого ніхто не пізнав, хіба тільки Дух Божий».

Ми дізнаємося, що Святий Дух насправді є Особою, оскільки Він володіє розумом, почуттями та волею. Святий Дух думає і знає (1 Коринтян 2:10). Святий Дух може бути засмучений (Ефесян 4:30). Він заступається за нас (Римлян 8:26-27). Він приймає рішення згідно зі Своєю волею (1 Коринтян 12:7-11). Святий Дух – Бог, третя «Особа» Трійці. Лише будучи Богом, Святий Дух може діяти як Утішитель і Порадник, якого Ісус обіцяв нам дати (Івана 14:16,26; 15:26).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Хто такий Святий Дух?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries