settings icon
share icon
Запитання

Що таке сила Святого Духа?

Відповідь


Сила Святого Духа – це сила Божа. В усьому Святому Письмі Дух, третя Особа Трійці, згадується як Істота, через Яку здійснюються діла великої сили. Вперше ми читаємо про це в описі творіння, бо світ виник завдяки Його силі (Буття 1:1-2; Йова 26:13). У Старому Завіті Святий Дух також давав людям силу для виконання Божої волі: «І взяв Самуїл рога оливи, та й помазав його серед братів його. І Дух Господній злинув на Давида, і був на ньому від того дня й далі» (1 Самуїла 16:13; див. також Вихід 31:2-5; Числа 27:18). І хоча Він не перебував постійно серед Божого народу у Старому Завіті, Він діяв через них та надавав їм сили для здійснення того, що вони не змогли би зробити самостійно. Всі подвиги Самсона безпосередньо приписуються Духові, що сходив на нього (Суддів 14:6, 19; 15:14).

Ісус обіцяв нам Духа як постійного порадника, вчителя, гаранта спасіння та утішителя (Івана 14:16-18). Він також пообіцяв, що сила Святого Духа допоможе Його послідовникам поширювати Євангельську звістку по всьому світу: «Та ви приймете силу, як Дух Святий злине на вас, і Моїми ви свідками будете в Єрусалимі, і в усій Юдеї та в Самарії, та аж до останнього краю землі» (Дії 1:8). Спасіння душ – це надприродна справа, яку можливо здійснити лише за допомогою сили Святого Духа.

Коли Він зійшов на апостолів у день П'ятидесятниці, то це була не тиха, а надзвичайно гучна подія. «Коли ж почався день П'ятдесятниці, всі вони однодушно знаходилися вкупі. І нагло зчинився шум із неба, ніби буря раптова зірвалася, і переповнила ввесь той дім, де сиділи вони. І з'явилися їм язики поділені, немовби огненні, та й на кожному з них по одному осів. Усі ж вони сповнились Духом Святим, і почали говорити іншими мовами, як їм Дух промовляти давав» (Дії 2:1-4). Відразу ж після цього учні звернулися до присутніх на святі П'ятидесятниці в Єрусалимі. Ці люди були родом із різних країн і тому говорили іноземними мовами. Уявіть їхнє здивування, коли християни заговорили з ними їхніми рідними мовами (в. 5-12)! Очевидно, що учні не змогли би здійснити це самостійно без багатьох місяців чи навіть років підготовки. Дуже багато людей того дня стали свідками сили Духа, в результаті чого близько 3000 з них увірували (в. 41).

Під час Свого земного служіння Ісус також був сповнений Святого Духа (Луки 4:1), Який направляв Його (Луки 4:14) та давав силу творити чудеса (Матвія 12:28). Після вознесіння Христа на небеса, Дух дав і апостолам силу творити чудеса (2 Коринтянам 2:12; Дії 2:43; 3:1-7; 9:39-41). Його сила виявлялася серед усіх віруючих ранньої церкви через розподіл духовних дарів, таких як дар мов, пророкування, вчителювання, мудрості тощо.

Святий Дух негайно та назавжди оселяється в усіх, хто покладає свою віру на Ісуса Христа (Римлянам 8:11). І хоча деякі духовні дари припинили своє існування (наприклад, дар мов і дар пророцтва), Він, як і колись, діє через віруючих для виконання Своєї волі. Його сила веде нас, докоряє, навчає та дає можливість виконувати Його справу та поширювати Євангеліє. Сповнене сили перебування в нас Святого Духа – дивовижний дар, який нам ніколи не слід сприймати легковажно.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке сила Святого Духа?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries