settings icon
share icon
Запитання

Що означає титул Святого Духа «Параклет»?

Відповідь


Оголосивши Своїм учням, що скоро залишить їх, Ісус промовив надзвичайно підбадьорливі слова: «І вблагаю Отця Я, – і Втішителя іншого дасть вам, щоб із вами повік перебував, – Духа правди» (Івана 14:16-17).

Слово, перекладене в Івана 14:16, 26; 15:26 і 16:7 як «Утішитель», грецькою мовою звучить «параклетос». Дана форма слова є пасивною та означає «покликаний на чийсь бік». Воно також додатково вказує на мету покликання: втішати або підтримувати тих, хто цього потребує. Утішитель або Параклет – це Бог Святий Дух, Третя Особа Трійці, Який був «покликаний на наш бік». Він перебуває в кожному з віруючих.

Під час земного служіння Ісус направляв, захищав і навчав Своїх учнів; але тоді, в Івана 14-16, Він готувався їх залишити. Христос пообіцяв, що Дух Божий прийде і залишиться серед них, посівши місце їхнього Вчителя. Він назвав Духа «іншим Утішителем» – іншим, подібним до Нього. Дух Божий не відрізняється від Сина Божого за суттю, бо обидва є Богом.

У старозавітні часи Господній Дух сходив на людей, а потім залишав їх. Він відступився від царя Саула (1 Самуїлова 16:14; 18:12). Давид, сповідуючи свій гріх, просив не забирати Духа від нього (Псалом 50:13). Але в день П'ятидесятниці Святий Дух зійшов на Божий народ, аби залишитися з ними навіки. Ми можемо засмучувати Його, але Він не покине нас. Як сказав Христос у Матвія 28:20: «І ото, Я перебуватиму з вами повсякденно аж до кінця віку!». Як Він може бути з нами, перебуваючи на небесах, по праву руку Отця? Він із нами Своїм Духом (Утішителем-Параклетом).

Перебування в нас Святого Духа як нашого Параклета означає, що Сам Бог перебуває серед нас як віруючих. Дух навчає нас Слову та веде до істини. Він нагадує нам те, чого навчав Ісус, аби ми могли покладатися на Його Слово у скрутні моменти життя. Дух діє в нас, даруючи Свій мир (Івана 14:27), любов (Івана 15:9-10) і радість (Івана 15:11). Він утішає наші серця й розуми в цьому неспокійному світі. Сила Параклета, Який перебуває в нас, дарує нам здатність жити за духом і не піддаватися «пожадливостям тіла» (Галатам 5:16). Він виробляє в нас Свій плід (Галатам 5:22-23) на славу Богу Отцю. Яке ж це благословення мати в житті Святого Духа як нашого Параклета, Який утішає, зміцнює, направляє та захищає нас!

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що означає титул Святого Духа «Параклет»?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries