settings icon
share icon
Запитання

Що таке перебування Святого Духа?

Відповідь


Перебування Святого Духа вказує на постійну Божу присутність у віруючих в Ісуса Христа. У Старому Завіті Дух сходив на святих, даючи їм можливість служити, але не обов'язково залишаючись із ними (див. Суддів 15:14; 1 Хронік 12:18; Псалом 50:13; Єзекіїля 11:5). Ісус відкрив Своїм учням нову роль, яку Дух правди мав відігравати в їхньому житті: «Його знаєте ви, бо при вас перебуває, і в вас буде Він» (Івана 14:17). Апостол Павло писав: «Хіба ви не знаєте, що ваше тіло – то храм Духа Святого, що живе Він у вас, якого від Бога ви маєте, і ви не свої? Бо дорого куплені ви. Отож прославляйте Бога в тілі своєму та в дусі своєму, що Божі вони!» (1 Коринтянам 6:19-20).

Ці вірші говорять нам, що у віруючих перебуває третя Особа Трійці, Святий Дух. Коли людина приймає Ісуса як свого Спасителя, Дух дає їй Боже вічне життя (Титу 3:5; 2 Петра 1:4) та оселяється в ній духовно. Той факт, що тіла віруючих порівнюються із храмом, в якому мешкає Святий Дух, допомагає нам зрозуміти значення Його перебування. Слово «храм» використовується для опису Святого Святих, внутрішнього святилища старозавітної скинії. Там Бог з'являвся у вигляді хмари та зустрічався з первосвящеником, який заходив туди лише один раз на рік, у День викуплення. Він приносив кров убитої тварини, щоб окропити нею кришку Ковчега Завіту, так зване «очистилище». Цього особливого дня Господь дарував прощення священику та Своєму народу.

Зараз в Єрусалимі немає храму і жертви тварин припинилися. Внутрішнім святилищем, помешканням Бога Святого Духа став віруючий у Христа, бо він був освячений і прощений Його кров'ю (Ефесянам 1:7). Насправді, Святе Письмо говорить, що у віруючих духовно перебуває і Христос (Колосянам 1:27), і Бог Отець (1 Івана 4:15) – отже, в них перебуває вся Трійця.

Присутність Святого Духа у віруючих є результатом наступних змін у їхньому житті:

1. Дух приходить до душі, мертвої через гріх, і створює нове життя (Титу 3:5). Це – нове народження, про яке говорив Ісус в Івана 3:1-8.

2. Він підтверджує віруючим, що вони належать Богові та є Його спадкоємцями і співспадкоємцями Христа (Римлянам 8:15-17).

3. Дух затверджує віруючих як членів вселенської церкви Христа. Це – хрещення Духом, згідно з 1 Коринтянам 12:13.

4. Він дає віруючим духовні дари (дані Богом здібності для служіння) для збудування церкви та ефективного служіння на славу Господу (1 Коринтянам 12:11).

5. Він допомагає віруючим зрозуміти й застосовувати Святе Письмо у своєму повсякденному житті (1 Коринтянам 2:12).

6. Дух збагачує молитовне життя віруючих і заступається за них у молитві (Римлянам 8:26-27).

7. Він зміцнює віруючих для життя заради Христа та виконання Його волі (Галатам 5:16), і веде їх шляхом праведності (Римлянам 8:14).

8. Він дає свідчення нового життя, виробляючи Свої плоди у житті віруючого (Галатам 5:22-23).

9. Святий Дух засмучується, коли віруючі грішать (Ефесянам 4:30). Він переконує їх сповідати свої гріхи перед Господом, аби відновити стосунки з Ним (1 Івана 1:9).

10. Він запечатує віруючих до дня викуплення, щоб вони мали гарантію вічного життя з Богом (Ефесянам 1:13-14).

Коли ви приймаєте Христа як свого Спасителя (Римлянам 10:9-13), Святий Дух оселяється у вашому серці, приносячи з Собою абсолютно нове життя в любові, стосунках і служінні Господу.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке перебування Святого Духа?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries