settings icon
share icon
Запитання

Як я можу розпізнати керівництво Святого Духа?

Відповідь


Перед вознесінням на небеса Ісус сказав Своїм учням, що пошле Того, Хто навчатиме й вестиме всіх віруючих у Нього (Дії 1:5; Івана 14:26; 16:7). Ця обітниця сповнилася менш ніж за два тижні, коли в день П'ятидесятниці Святий Дух запанував над віруючими (Дії 2). Тепер, у мить, коли людина повірить у Христа, Святий Дух стає невід'ємною частиною її життя (Римлянам 8:14; 1 Коринтянам 12:13).

Дух має безліч функцій. Він не лише розподіляє духовні дари згідно зі Своєю волею (1 Коринтянам 12:7-11), але й утішає нас (Івана 14:16), навчає (Івана 14:26) та перебуває в нас як печать обітниці до дня повернення Ісуса (Ефесянам 1:13; 4:30). Він також є Наставником і Порадником, що веде нас вірним шляхом і відкриває Божу істину (Луки 12:12; 1 Коринтянам 2:6-10).

Але як нам розпізнати керівництво Духа? Як відрізнити власні думки від Його впливу? Адже Він не звертається до нас за допомогою слів, а радше веде нас, використовуючи наше сумління (Римлянам 9:1) та інші ледь помітні шляхи.

Одним із найдієвіших способів розпізнати керівництво Святого Духа є звернення до Божого Слова. Біблія є основним джерелом мудрості про те, як нам слід вести своє життя (2 Тимофію 3:16), і віруючим слід досліджувати її, розмірковувати над нею та зберігати її в пам'яті. Слово – це «меч духовний» (Ефесянам 6:17), і Дух використовуватиме його, звертаючись до нас (Івана 16:12-14), щоб виявити волю Господа для нашого життя. Він також пригадає нам конкретні місця зі Святого Письма тоді, коли ми цього найбільше потребуватимемо (Івана 14:26).

Знання Слова Божого може допомогти нам визначити, чи походять наші бажання від Святого Духа. Нам слід звіряти свої наміри з Біблією – Дух ніколи не змушуватиме нас зробити те, що суперечить їй. Те, що суперечить Святому Письму, – не від Нього і має бути відкинуте.

Нам необхідно також постійно молитися (1 Солунянам 5:17). Це не лише відкриває наші серця та розум для керівництва Святого Духа, але й дозволяє Йому говорити від нашого імені: «Так само ж і Дух допомагає нам у наших немочах; бо ми не знаємо, про що маємо молитись, як належить, але Сам Дух заступається за нас невимовними зідханнями. А Той, Хто досліджує серця, знає, яка думка Духа, бо з волі Божої заступається за святих» (Римлянам 8:26-27).

Інший спосіб переконатися, що ми слідуємо за керівництвом Святого Духа, – шукати ознаки Його плодів у своєму житті (Галатам 5:22). Якщо ми живемо за Духом, то будемо бачити, як Його плоди зростають і дозрівають у нас; вони також стануть очевидними і для оточуючих.

Важливо відзначити, що в нас є вибір – приймати чи не приймати керівництво Святого Духа. Знаючи Божу волю, але не дотримуючись її, ми противимося діяльності Духа в нашому житті (Дії 7:51; 1 Солунянам 5:19), і наше рішення йти своїм шляхом засмучує Його (Ефесянам 4:30). Гріх, що перетворився на звичку, заглушає те, що Він бажає нам сказати через Слово. Проте перебуваючи в гармонії з Господньою волею, відмовляючись від гріха та сповідуючи його, а також виробляючи звичку молитися і вивчати Боже Слово, ми зможемо розпізнавати й дотримуватися керівництва Святого Духа.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Як я можу розпізнати керівництво Святого Духа?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries