settings icon
share icon
Запитання

Чому голуб часто використовується як символ Святого Духа?

Відповідь


Усі чотири Євангелія описують хрещення Ісуса Іваном у ріці Йордан (Матвія 3:16; Марка 1:10; Луки 3:22; Івана 1:32). Лука повідомляє: «І Дух Святий злинув на Нього в тілесному вигляді, як голуб». Оскільки Святий Дух є духом, то Він – невидимий для нас. Однак у цьому випадку Він набув видимого вигляду та, без сумніву, був помічений людьми. Голуб – це символ чистоти та невинності (Матвія 10:16), і його образ під час хрещення Христа означає, що Дух, яким Він був наділений, є духом святості й невинності.

Інший символ, пов'язаний із голубом, походить з історії про потоп і ковчег Ноя в Буття 6-8. Коли протягом певного часу земля була покрита водою, Ной захотів перевірити, «чи не спала вода з-над землі» (Буття 8:8), пославши з ковчега голубку – птах повернувся з оливковим листом у дзьобі (Буття 8:11). Відтоді оливкова гілка стала символом миру. Ця історія про голуба Ноя говорить нам, що Бог оголосив мир із людьми після того, як потоп очистив землю від їхнього нечестя. Голуб символізував Його Духа, Який приніс радісну звістку про примирення Бога з людством. Безперечно, це було лише тимчасове примирення, тому що тривале духовне примирення з Господом відбувається лише через Ісуса Христа. Однак знаменним є те, що Святий Дух мав вигляд голуба під час хрещення Христа, цим самим знову символізуючи мир із Господом.

У день П'ятидесятниці Святий Дух перетворився на «язики поділені, немовби огненні» (Дії 2:3), аби показати чудесну силу послання апостолів і радикальні зміни в їхньому житті. З'явлення ж Духа у вигляді голуба під час хрещення Ісуса символізує смиренного Спасителя, Який несе мир людству через Свою жертву.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чому голуб часто використовується як символ Святого Духа?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries