settings icon
share icon
Запитання

Чи продовжує Бог творити чудеса?

Відповідь


Багато людей бажають, аби Бог створив чудо, щоб «довести» їм Своє існування. «Якби Бог створив чудо або подав знак, тоді б я повірив/-ла!». Тим не менше, ця ідея суперечить Біблії. Коли Бог творив дивовижні та могутні чудеса для ізраїльтян, чи привело це до їхньої покори? Ні, ізраїльтяни постійно виявляли непослух і повставали проти Нього, хоча й бачили всі чудеса. Ті ж самі люди, що бачили, як Бог розділив Червоне море, сумнівалися в тому, чи зможе Він здолати мешканців обітованої землі. Ця істина підтверджена в Євангелії від Луки 16:19–31, де розповідається про чоловіка, що знаходився у пеклі і просив Авраама воскресити Лазаря з мертвих, аби застерегти своїх братів. Авраам відповів наступне: «Якщо Мойсея і пророків не слухають, не повірять і тому, хто з мертвих воскресне» (Луки 16:31, тут і далі сучасний переклад Українського Біблійного Товариства).

Ісус творив незліченні чудеса, але переважна більшість людей не повірили в Нього. Якби Бог творив чудеса сьогодні, як і в минулому, то мав би місце аналогічний результат. Люди були б вражені та повірили б у Нього на деякий час. Ця віра була би неглибокою і зникла б як тільки трапилося би щось несподіване або страхітливе. Віра, заснована на чудесах, не є зрілою. Бог створив найбільше диво всіх часів у тому, що прийшов на землю як людина і помер на хресті за наші гріхи (Римлянам 5:8), аби подарувати нам спасіння (Івана 3:16). Він усе ще продовжує творити чудеса, проте багато з них ми просто не помічаємо або навіть заперечуємо. Нам не потрібно більше чудес. Нам лише необхідно повірити у диво спасіння за допомогою віри в Ісуса Христа.

Метою чудес було підтвердження істинності їх виконавця. Дії 2:22 говорять нам: «Послухайте оці слова: Ісуса Назарянина, мужа, про Котрого вам засвідчив Бог могутніми проявами, чудесами й ознаками, які Бог учинив через Нього серед вас, як самі знаєте». Те ж саме говориться і про апостолів: «Адже ознаки апостольства виявилися у вас у всякому терпінні, в ознаках, а також у чудесах і проявах сили» (2 Коринтянам 12:12). Послання до Євреїв 2:4 проголошує: «А Бог свідчив ознаками і чудесами, різноманітними проявами сили і дарами Святого Духа згідно зі Своєю волею». Ісус і Його апостоли, як зазначено в Біблії, є наріжним каменем та основою нашої віри (Ефесянам 2:20). У цьому розумінні в чудесах більше немає необхідності, оскільки послання Ісуса Христа та Його апостолів уже підтверджене і відображене у Святому Письмі. Так, Бог усе ще творить чудеса. Водночас, нам не слід очікувати, що чудеса обов’язково відбуватимуться сьогодні такою ж мірою, як це було в біблійні часи.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи продовжує Бог творити чудеса?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries