Чи продовжує Бог творити чудеса?


Запитання: Чи продовжує Бог творити чудеса?

Відповідь:
Багато людей бажають, аби Бог створив чудо, щоб «довести» їм Своє існування. «Якби Бог створив чудо або подав знак, тоді б я повірив/-ла!». Тим не менше, ця ідея суперечить Біблії. Коли Бог творив дивовижні та могутні чудеса для ізраїльтян, чи привело це до їхньої покори? Ні, ізраїльтяни постійно виявляли непослух і повставали проти Нього, хоча й бачили всі чудеса. Ті ж самі люди, що бачили, як Бог розділив Червоне море, сумнівалися в тому, чи зможе Він здолати мешканців обітованої землі. Ця істина підтверджена в Євангелії від Луки 16:19–31, де розповідається про чоловіка, що знаходився у пеклі і просив Авраама воскресити Лазаря з мертвих, аби застерегти своїх братів. Авраам відповів наступне: «Якщо Мойсея і пророків не слухають, не повірять і тому, хто з мертвих воскресне» (Луки 16:31, тут і далі сучасний переклад Українського Біблійного Товариства).

Ісус творив незліченні чудеса, але переважна більшість людей не повірили в Нього. Якби Бог творив чудеса сьогодні, як і в минулому, то мав би місце аналогічний результат. Люди були б вражені та повірили б у Нього на деякий час. Ця віра була би неглибокою і зникла б як тільки трапилося би щось несподіване або страхітливе. Віра, заснована на чудесах, не є зрілою. Бог створив найбільше диво всіх часів у тому, що прийшов на землю як людина і помер на хресті за наші гріхи (Римлянам 5:8), аби подарувати нам спасіння (Івана 3:16). Він усе ще продовжує творити чудеса, проте багато з них ми просто не помічаємо або навіть заперечуємо. Нам не потрібно більше чудес. Нам лише необхідно повірити у диво спасіння за допомогою віри в Ісуса Христа.

Метою чудес було підтвердження істинності їх виконавця. Дії 2:22 говорять нам: «Послухайте оці слова: Ісуса Назарянина, мужа, про Котрого вам засвідчив Бог могутніми проявами, чудесами й ознаками, які Бог учинив через Нього серед вас, як самі знаєте». Те ж саме говориться і про апостолів: «Адже ознаки апостольства виявилися у вас у всякому терпінні, в ознаках, а також у чудесах і проявах сили» (2 Коринтянам 12:12). Послання до Євреїв 2:4 проголошує: «А Бог свідчив ознаками і чудесами, різноманітними проявами сили і дарами Святого Духа згідно зі Своєю волею». Ісус і Його апостоли, як зазначено в Біблії, є наріжним каменем та основою нашої віри (Ефесянам 2:20). У цьому розумінні в чудесах більше немає необхідності, оскільки послання Ісуса Христа та Його апостолів уже підтверджене і відображене у Святому Письмі. Так, Бог усе ще творить чудеса. Водночас, нам не слід очікувати, що чудеса обов’язково відбуватимуться сьогодні такою ж мірою, як це було в біблійні часи.

English
Повернутися на стартову українську сторінку

Чи продовжує Бог творити чудеса?