settings icon
share icon
Запитання

Чи любить Бог усіх, чи ж лише християн?

Відповідь


У певному розумінні Бог любить усіх людей на світі (Івана 3:16; 1 Івана 2:2; Римлянам 5:8). Ця любов безумовна – вона заснована на тому, що Бог є любов (1 Івана 4:8, 16). Божа любов до всього людства відображається в тому, що Він виявляє Свою милість, не відразу караючи людей за їхні гріхи (Римлянам 3:23; 6:23). Якби Бог не любив усіх, то ми б уже зараз перебували в пеклі. Божа любов до світу виявляється в тому, що Він дає людям можливість покаятися (2 Петра 3:9). Разом із тим, Божа любов до всіх зовсім не означає, що Він ігноруватиме гріх. Бог також є Богом справедливості (2 Солунянам 1:6). Гріх не може вічно залишатися безкарним (Римлянам 3:25–26).

У посланні до Римлян 5:8 описаний найбільш люблячий учинок за всю вічність: «Але Бог виявляє Свою любов до нас тим, що Христос за нас помер, коли ми були ще грішниками» (сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Кожен, хто нехтує Божою любов’ю, хто відкидає Христа як Спасителя, який подарував нам викуплення гріхів (2 Петра 2:1), відчує на собі вічний Божий гнів (Римлянам 1:18), а не Його любов (Римлянам 6:23). Отже, Бог любить усіх людей без жодних умов, виявляючи Свою милість і не знищуючи їх негайно через гріх. Водночас Бог «умовно» любить лише тих, хто вірить у Його Сина для спасіння (Івана 3:36). Лише ті, хто вірить в Ісуса Христа як у Бога і Спасителя, відчуватимуть Божу любов усю вічність.

Чи любить Бог усіх? Так. Чи любить Бог християн більше за нехристиян? Ні. Чи любить Бог християн інакше, ніж нехристиян? Так. Бог любить усіх однаково в тому, що Він милостивий до всіх. Бог любить лише християн в тому, що лише вони мають Його вічну благодать і милість, а також обітницю Його вічної любові на небесах. Безумовна любов Божа до всіх повинна привести нас до віри в Нього, до отримання великої «умовної» любові, яку Він дарує всім, хто приймає Ісуса Христа як Спасителя.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи любить Бог усіх, чи ж лише християн?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries