settings icon
share icon
Запитання

Що означає, що Бог є духом?

Відповідь


Учення про те, що Бог є духом, міститься в Івана 4:24: «Бог є Дух, і ті, що Йому вклоняються, повинні в дусі та в правді вклонятись». Ісус сказав це жінці, яка вважала, що фізична локація відіграє важливу роль у належному поклонінні Господу.

Це означає, що в Бога Отця немає тіла. Бог Син прийшов на землю в людській подобі (Івана 1:1, 14), але не Бог Отець. У тексті з книги Числа 23:19 наголошується на Господній правдивості, протиставляючи Його смертним людям: «Бог не чоловік, щоб неправду казати, і Він не син людський, щоб Йому жалкувати».

Дехто може замислюватися над тим, чому Біблія іноді говорить про Бога так, ніби Він має тіло. Наприклад, в Ісаї 59:1 згадується Божа «рука» й «вухо». У 2 Хронік 16:9 йдеться про Господні «очі». У Матвія 4:4 – про Його «уста». У книзі Повторення Закону 33:27 Він має «рамена». Усі ці вірші є прикладами антропоморфізму – способу описання Бога за допомогою анатомічних або психологічних термінів, щоб люди могли краще зрозуміти та пізнати Його. Використання антропоморфізму, форми фігуральної мови, не означає, що Він насправді має реальне тіло.

Те, що Господь є духом, означає, що Він невидимий. Послання Колосянам 1:15 називає Його «невидимим Богом». 1 Тимофію 1:17 звеличує Його словами: «А Цареві віків, нетлінному, невидимому, єдиному Богові честь і слава на вічні віки. Амінь».

Хоча Бог є духом, Він також є живою Особою. Отже, ми можемо знати Його особисто. У книзі Ісуса Навина 3:10 про Нього говориться наступне: «По цьому пізнаєте, що Бог Живий поміж вами». У Псалмі 83:3 написано: «Моє серце та тіло моє линуть до Бога Живого!».

Із філософської точки зору Бог має бути духом, аби бути нескінченним. Крім цього, якби Він був обмежений фізичним тілом, то не зміг би бути всюдисущим. Бог Отець не обмежується просторовими параметрами створених речей, а може перебувати в усіх місцях одночасно. Він – несотворена Першопричина, сила, що стоїть за всіма іншими істотами.

Цікаво, що в Івана 4:24 Христос встановлює зв'язок між Богом, що є духом, і поклонінням Йому в дусі та правді. Оскільки Бог є духом, то люди мають поклонятися Йому в правді (істинно) і дусі (з усією душею та серцем), а не покладатися на традиції, ритуали чи фізичні локації.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що означає, що Бог є духом?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries