settings icon
share icon
Запитання

Як позбавитися від образу величного та розгніваного Бога?

Відповідь


Можливо, буде корисним звернутися до однієї з найглибших заяв у Біблії: «Бог є любов!» (1 Івана 4:8). Немає важливішої заяви, ніж ця – що Бог є любов. Господь не просто любить; Він – любов. Його природа та сутність – любов. Любов пронизує саме Його єство і сповняє всі Його інші якості, навіть гнів. Коли ми бачимо, що Бог гнівається, важливо розуміти, що цей гнів «фільтрується» через Його велику любов.

Також може допомогти усвідомлення того, що Бог ніколи не гнівається на Своїх дітей – на тих, хто прийшов до Христа у вірі для прощення гріхів. Увесь Його гнів був спрямований на Свого Сина на хресті, і Він більше не гніватиметься на тих, за кого помер Христос. Біблія каже: «і щоденно на злого Бог гнівається» (Псалом 7:12), але цей гнів спрямований на нечестивих, а ми, власність Ісуса, не є нечестивими. Ми досконалі для Господа, бо, дивлячись на нас, Він бачить Свого Сина. «Бо Того, Хто не відав гріха, Він учинив за нас гріхом, щоб стали ми Божою правдою в Нім!» (2 Коринтянам 5:21). Увесь Божий гнів проти нашого гріха вилився на Ісуса на хресті, і Він просто більше не гніватиметься на нас, якщо ми повірили у Христа. Він зробив це з великої любові до Свого народу.

Той факт, що Бог є люблячим, не скасовує Його святої вимоги досконалості. Проте, оскільки Він – любов, то Ісус пішов на хресну смерть замість нас, що цілком задовольняє цю вимогу досконалості. Зі Своєї любові Господь надав людям можливість більше не відлучатися від Нього через гріх, але мати стосунки з Ним, приєднуючись до Божої сім'ї завдяки подвигу Ісуса на хресті (Івана 1:12; 5:24).

Якщо навіть знаючи все це, ми й досі розглядаємо Бога як розгніваного та величного, то, можливо, ми не впевнені у власних стосунках із Ним. Святе Письмо закликає нас: «Випробовуйте самих себе, чи ви в вірі» (2 Коринтянам 13:5). Якщо ми сумніваємося в тому, що належимо Христові, нам потрібно лише покаятись і попросити Його спасти нас. Він пробачить наші гріхи та пошле Святого Духа, Який перебуватиме в наших серцях і переконуватиме в тому, що ми – Божі діти. Як тільки ми отримаємо впевненість у цьому, то зможемо наближатися до Господа, читаючи й вивчаючи Його Слово та просячи Його показати нам Себе таким, яким Він є насправді. Бог любить кожного з нас і бажає пізнати через особисті стосунки. Він запевнив нас, що якщо ми шукатимемо Його всім серцем, то обов'язково знайдемо (Єремії 29:13; Матвія 7:7-8). Тоді ми дійсно пізнаємо Його не як величного й розгніваного, а як люблячого та милосердного Отця.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Як позбавитися від образу величного та розгніваного Бога?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries