settings icon
share icon
Запитання

Що означає, що Бог вічний?

Відповідь


Слово «вічний» означає «той, що існує постійно і не має ні початку, ні кінця». У Псалмі 89:2 нам говориться про вічність Бога: «Перш, ніж постали гори й були створені Земля і Всесвіт, від віку й до віку Ти є» (тут і далі – Четвертий сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Оскільки люди все вимірюють за допомогою часу, нам дуже складно осягнути розумом те, що не мало початку, існувало та існуватиме завжди. Однак Біблія не намагається довести існування Бога або Його вічність, а просто починає з твердження: «На початку Бог створив...» (Буття 1:1), зазначивши, що коли почалося літочислення, Бог уже існував. На необмежений час в минуле, до необмеженого часу в майбутньому, Бог завжди був та буде.

Коли Бог доручив Мойсею піти до ізраїльтян з повідомленням від Нього, Мойсей переживав про те, що він скаже їм, коли вони запитають, як звати Бога. Відповідь Бога є вельми показовою: «Я є Той, Хто Є. Так скажеш синам Ізраїля, – продовжив Він, – Той, Хто Є, – послав мене до вас!» (Вихід 3:14). Це означає реальне буття Бога, Його незалежне існування і те, що Він є найвищим єством. Це також вказує на Його вічність і незмінність, а також Його вірність щодо виконання Своїх обіцянок, тому що включає в себе увесь час – минуле, сьогодення та майбутнє. Ця фраза означає, що Він існує не лише в теперішньому часі, але Він був і залишиться таким самим. Бог Сам говорить нам про Свою вічність зі сторінок Святого Письма.

Ісус Христос, втілений Бог, також доводить власну Божественність і вічність Своїм сучасникам, оголосивши їм: «Перш ніж був Авраам, – Я є!» (Івана 8:58). Немає сумнівів – Ісус насправді стверджував, що Він був Богом у плоті, оскільки євреї, почувши цю заяву, відразу ж спробували Його каменувати. Для євреїв оголошувати себе вічним Богом було богохульством, гідним смерті (Левітів 24:16). Ісус стверджував, що був вічним, як і Його Отець. Іван повторив це знову, кажучи про походження Христа: «На початку було Слово, і Слово було в Бога, і Слово було Бог» (Івана 1:1). З одвічних часів Ісус і Його Батько мали єдину сутність та були однаково вічними.

У посланні до Римлян 1:20 нам сказано, що вічна сутність Бога та Його вічна сила відкриваються нам через Його творіння. Усі люди бачать і розуміють цей бік Божого єства, спостерігаючи за різними аспектами створеного Ним устрою. Сонце та небесні тіла дотримуються своїх орбіт століття за століттям. Сезони приходять і змінюються в призначений час; на деревах навесні виростає листя, яке опадає восени. Усе це повторюється постійно, і ніхто не може зупинити або змінити Божий устрій, що свідчить про Його вічну силу та наявність плану для землі. Колись Він створить нові небо та землю, і вони, як і Він, існуватимуть вічно. Ми, що завдяки вірі належимо Христові, також будемо існувати у вічності, розділяючи її з нашим Богом, за образом Якого створені.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що означає, що Бог вічний?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries