settings icon
share icon
Запитання

Що таке Східна православна церква та якими є переконання православних християн?

Відповідь


Східна православна церква – це не одна церква, а «сім’я» з 13 самостійних органів, що визначаються країною їх місцезнаходження (наприклад: Грецька православна церква, Російська православна церква). Вони єдині у своєму розумінні таїнств, доктрин, літургії та церковного управління, але кожний керує своїми справами.

Голову кожної православної церкви називають «патріархом» або «митрополитом». Патріарх Константинопольський (м. Стамбул, Туреччина) вважається екуменічним або всесвітнім патріархом. За своїм положенням він найбільш наближений до свого опонента – Папи у Римсько-католицькій церкві. На відміну від Папи, відомого як VICARIUS FILIUS DEI (намісник Сина Божого), єпископ Константинопольський є PRIMUS INTER PARES (перший серед рівних). Він користується особливою пошаною, але не має повноважень втручатися у справи 12 інших православних громад.

Православна церква стверджує, що вона – єдина істинна Церква Христа, та прагне довести своє походження від перших апостолів за безперервним ланцюгом апостольського наступництва. Православні мислителі заперечують духовний статус католиків і протестантів, а деякі все ще вважають їх єретиками. Тим не менше, як і католики та протестанти, православні визнають Трійцю, Біблію як Слово Боже, Ісуса як Божого Сина та багато інших біблійних доктрин. Однак у своїх доктринах вони мають набагато більше спільного з католиками, ніж із християнами-протестантами.

На жаль, учення про виправдання вірою практично відсутнє в історії та теології Православної церкви. Замість цього, православ’я робить наголос на освяченні – поступовому процесі, за допомогою якого християни стають дедалі більше схожими на Христа. Багато хто в православній традиції не розуміє, що «освячення» є прогресивним результатом спасіння, а не обов’язковою вимогою для власного порятунку. Інші характерні риси православ’я, що знаходяться в протиріччі з Біблією, є наступними:

Рівний авторитет церковних передань і Святого Письма
Тлумачення Біблії разом із переданнями
Постійна невинність Марії
Молитва за покійників
Хрещення немовлят, не враховуючи індивідуальну відповідальність і віру
Можливість отримання спасіння після смерті
Можливість втрати спасіння

Хоча Східна православна церква займає важливе місце у християнській релігії і багато чого в православній традиції має істинний зв’язок зі спасінням в Ісусі Христі, Православна церква не виголошує чіткої вістки, яка б узгоджувалася з біблійною вісткою Христа. Заклик реформаторів «тільки Біблія, тільки вірою, тільки благодаттю й тільки через Христа» не підтримується Східною православною церквою, а це – занадто дорогоцінний скарб, щоб обійтися без нього.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке Східна православна церква та якими є переконання православних християн?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries