settings icon
share icon
Запитання

Як ДНК вказує на існування Творця?

Відповідь


Протягом тисячоліть віруючі в Бога висували численні аргументи, намагаючись продемонструвати Його існування. З великим успіхом були розроблені та вдосконалені різні форми космологічних, онтологічних і моральних аргументів. Однією з часто обговорюваних форм теїстичного аргументу є аргумент про розумний задум. У нього було чимало відомих прихильників – від Платона до Фоми Аквінського й інших.

Хоча декілька версій аргументу розумного задуму є актуальними та переконливими для багатьох людей, нещодавні відкриття на клітинному рівні надали додаткові докази на його користь. 1953 року дослідники Френсіс Крік і Джеймс Уотсон пролили світло на структуру молекули ДНК. При цьому вони виявили, що ДНК є носієм специфічної генетичної інформації, що має форму чотиризначного цифрового коду. Ця інформація міститься в розташуванні чотирьох хімікатів, які вчені позначають літерами «A», «T», «G» і «C». Послідовності цих хімікатів містять інструкції, необхідні для утворення складних білкових молекул, які допомагають формувати такі різноманітні структури, як очі, крила чи ноги.

Д-р Стівен Мейєр зазначає: «Як виявилося, певні ділянки молекули ДНК, звані кодувальними, мають таку ж властивість «специфічності послідовності» або «заданої складності», яка характерна для письмових кодів, лінгвістичних текстів і білкових молекул. Так само, як букви в абетці письмової мови можуть передавати конкретне повідомлення залежно від свого розташування, так і послідовності нуклеотидних основ (A, T, G і C), вписані уздовж хребта молекули ДНК, передають точний набір інструкцій для побудови білків у клітині».

Інформаційні властивості молекули ДНК видаються очевидними. Проте чи змушує сам цей факт зробити висновок, що автором цієї інформації є Творець? Мейєр продовжує: «Незалежно від того, чи розглядаємо ми ієрогліфічний напис, фрагмент тексту з книги або комп’ютерний код, – якщо в тебе є інформація і ти простежуєш її до джерела, то неодмінно доходиш до розуму. Тому, коли ми знаходимо інформацію, вписану в основу молекули ДНК у клітині, найраціональніший висновок, заснований на нашому неодноразовому досвіді, полягає в тому, що в походженні цієї інформації зіграв роль певний інтелект».

Інформаційні властивості ДНК ще раз підтверджують, що наш усесвіт був створений і розроблений Богом. Як висловився апостол Павло у своєму листі до церкви в Римі: «Тож Його невидиме – Його вічна сила і Божественність – від створення світу через творіння стає зрозумілим. Так що немає їм виправдання» (Римлянам 1:20; Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Цей натхненний вислів видається ще актуальнішим зараз, ніж у часи його написання майже 2000 років тому.English


Повернутися на стартову українську сторінку

Як ДНК вказує на існування Творця?

Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries