settings icon
share icon
Запитання

Чи може християнин бути одержимим демоном?

Відповідь


Біблія конкретно не стверджує, чи може християнин бути одержимим демоном, але біблійні істини з цього приводу дають зрозуміти, що християни не можуть бути одержимими. Існує кардинальна відмінність між одержимістю демоном та перебуванням під тиском чи впливом демона. Одержимість означає безпосередній і повний контроль демона над думками і/або вчинками людини (Матвія 17:14-18; Луки 4:33-35; 8:27-33). Тиск або вплив демона означає, що демон чи демони нападають на людину духовно та/або підштовхують її до грішної поведінки. Зверніть увагу, що у всіх новозавітних текстах, які стосуються духовної боротьби, жодного разу не сказано виганяти демона з віруючого (Ефесянам 6:10-18). Віруючим вказано протистояти дияволу (Якова 4:7; 1 Петра 5:8-9), а не виганяти його.

У християнах проживає Святий Дух (Римлянам 8:9-11; 1 Коринтянам 3:16; 6:19). Немає сумнівів, що Він не дозволить демону заволодіти особою, в якій перебуває Сам. Неможливо, щоб Бог дозволив одному зі Своїх дітей, яких Він придбав кров’ю Христа (1 Петра 1:18-19) і зробив новим творінням (2 Коринтянам 5:17), бути одержимим і контрольованим демоном. Так, ми, віруючі, ведемо війну з сатаною і його демонами, але не всередині себе. Апостол Іван проголошує: «Ви, дітоньки, від Бога і ви перемогли їх, бо більший Той, Хто у вас, ніж той, хто у світі» (1 Івана 4:4). Хто Той, що у нас? Святий Дух. А хто той, що у світі? Сатана і його демони. Таким чином, віруючі перемагають світ демонів, і одержимість абсолютно неможлива духовно.

Беручи до уваги переконливі біблійні докази того, що християнин не може бути одержимим демоном, деякі дослідники Біблії застосовують термін «демонізація» до випадків, коли демон контролює християнина. Вони стверджують, що, хоча християнин не може бути одержимим, він може бути демонізований. Фактично, визначення демонізації є майже ідентичним з визначенням одержимості. Тобто, результати ті ж самі. Зміна термінології не змінює той факт, що демон не може перебувати або володіти повним контролем над християнином. Справді, демонічний вплив або подавлення цілком реальні християнському житті, але твердження, що християнин може бути одержимим демоном або демонізованим, просто суперечить Біблії.

Аргументи на користь ідеї про демонізацію, в основному, походять з особистих спостережень за кимось, хто, «без сумнівів», був християнином, який демонстрував признаки демонічного контролю. Критично важливо, щоб ми не дозволяли власному досвіду впливати на наше тлумачення Святого Письма. Ми, швидше, повинні фільтрувати свій досвід через біблійні істини (2 Тимофію 3:16-17). Побачивши когось, хто, на нашу думку, є християнином, який проявляє поведінку демонізованого, нам слід замислитися над істинністю його віри. Це не повинно міняти нашу точку зору про те, чи може християнин бути одержимим або демонізованим. Можливо, що людина є справжнім християнином, який перебуває під жорстоким тиском демона і/або страждає від тяжких психологічних проблем. Але знову ж таки, наш досвід повинен проходити перевірку Святим Письмом, а не навпаки.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи може християнин бути одержимим демоном?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries