settings icon
share icon
Запитання

Що таке християнство і в що вірять християни?

Відповідь


У 1 Посланні до коринтян 15:1-4 написано: «Звіщаю вам, брати, Добру Звістку, яку я вам сповістив, і яку ви прийняли, в якій стоїте, якою спасаєтеся, коли дотримуєте слово таким, яким я вам його сповістив; якщо ж ні, – ви повірили надаремно. Найперше я вам передав те, що й прийняв, що Христос, згідно з Писанням, помер за наші гріхи, і Він був похований, і третього дня воскрес, згідно з Писанням».

По суті, в цьому і полягає християнство. Християнство унікальне, порівняно з іншими релігіями, тому що більше зорієнтоване на стосунки, ніж на релігійні обряди. Замість дотримання списку дозволів і заборон, ціль християнства – в налагодженні тісного зв’язку з Богом Отцем. Ці стосунки можливі завдяки роботі Ісуса Христа і служінню Святого Духа в житті християнина.

Християни вірять, що Біблія – натхненне, непогрішиме Боже Слово, і що її вчення є найвищим авторитетом (2 Тимофія 3:16; 2 Петра 1:20-21). Християни вірять в одного Бога, що існує в трьох іпостасях: Отець, Син (Ісус Христос) і Святий Дух.

Християни вірять, що людство було особливим чином створене для спілкування з Богом, але гріх розділяє всіх людей із Богом (Римлян 5:12; 3:23). Християнство навчає, що Ісус Христос перебував на цій землі у повній мірі як Бог і в повній мірі як людина (Филип’ян 2:6-11), і що Він помер на хресті. Християни вірять, що після хресної смерті Христос був похований і воскрес, і тепер перебуває по правиці Отця, постійно здійснюючи заступницьке служіння за вірних (Євреїв 7:25). Християни проголошують, що смерті Ісуса на хресті було достатньо, щоби повністю заплатити ціну гріха всього людства, і що вона відновлює розірваний зв’язок між Богом та людиною (Євреїв 9:11-14; 10:10; Римлян 6:23; 5:8).

Для отримання спасіння людина має просто цілковито повірити в подвиг Ісуса на хресті. Якщо хтось повірить, що Христос помер замість нього і заплатив ціну його власних гріхів, а потім воскрес, то ця людина спасенна. Ніхто не може самостійно заслужити спасіння. Ніхто не може бути «достатньо добрим», щоб задовольнити Бога, так як усі ми – грішники (Ісаї 64:6-7; 53:6). Більше того, нічого більше й не потрібно робити, адже Христос зробив усю роботу! Помираючи на хресті, Він сказав: «Звершилося!» (Івана 19:30).

Як нічого не можна зробити, щоб заслужити спасіння, так само нічого не можна зробити тому, хто повірив у подвиг Ісуса на хресті, щоб утратити спасіння. Пам’ятайте – робота була здійснена Христом! У спасінні нічого не залежить від людини, яка отримує його! В Євангелії від Івана 10:27-29 стверджується: «Мої вівці слухаються Мого голосу, і Я знаю їх, і вони йдуть за Мною, і Я даю їм вічне життя, і вони не загинуть повік, і ніхто не забере їх з Моїх рук. Мій Отець, Який дав їх Мені, є більший від усіх, і ніхто не може забрати їх з руки Мого Отця».

Дехто може вирішити: «Чудово! Раз я спасенний, то можу робити все, що завгодно, і ніколи не втрачу свого спасіння!» Це не так, оскільки спасіння – не свобода робити все, що завгодно. Спасіння – це звільнення від необхідності служити старій гріховній природі і це можливість мати близькі стосунки з Богом. Поки віруючі житимуть на цій землі у своїх грішних тілах, вони постійно боротимуться зі спокусами. Гріх перешкоджає стосункам, які Бог бажає мати з людиною, і якщо вона повернеться до гріха, то не зможе підтримувати належний зв’язок із Богом. Тим не менше, християни можуть здобути перемогу в боротьбі з гріхом, вивчаючи та застосовуючи в житті Боже Слово (Біблію), а також піддаючись впливу та керівництву Святого Духа у щоденних обставинах.

Таким чином, тоді як інші релігійні системи вимагають від людини робити, чи не робити певних речей, християнство полягає в налагодженні стосунків з Богом. Християнство – це віра в те, що Христос помер на хресті, щоб заплатити за наш гріх, і на третій день воскрес. Ваш борг було погашено і ви можете стати другом Бога. Ви можете здобути перемогу над вашою гріховною природою і жити в спілкуванні з Богом та послуху Йому. Це справжнє біблійне християнство.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке християнство і в що вірять християни?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries