settings icon
share icon
Запитання

Якою є християнська позиція щодо йоги?

Відповідь


Для багатьох християн, які не розуміють походження йоги, вона є просто набором фізичних вправ для зміцнення м’язів і покращення гнучкості. Проте філософія йоги набагато глибша за фізичне самовдосконалення. Це – давня практика, що походить з Індії і вважається шляхом до духовного зростання та просвітлення.

Слово «йога» означає «єднання», і мета її полягає в тому, аби поєднати своє скороминуще (тимчасове) «я» з нескінченним Брахманом, індуїстською концепцією «бога». Цей бог – не буквальна істота, а безособова духовна субстанція, єдина з природою та космосом. Це називається «пантеїзмом» – вірою в те, що все є Богом, і що реальність складається лише з усесвіту та природи. Оскільки все є Богом, філософія йоги не вбачає відмінностей між людиною і Ним.

Хатха-йога – це аспект йоги, який фокусується на фізичному тілі за допомогою спеціальних поз, дихальних вправ, концентрації або медитації. Це засіб для підготовки тіла до духовних вправ із меншою кількістю перешкод для досягнення просвітлення. Практика йоги заснована на вірі в те, що людина та Бог – єдині. Це – не що інше, як самопоклоніння, замасковане під духовність.

Виникає питання: чи можна християнам розглядати фізичні аспекти йоги просто як метод вправ, виключаючи духовність або філософію? Йога виникла з явно антихристиянської філософії, і ця філософія не змінилася. Вона навчає людину зосереджуватися на собі, а не на єдиному істинному Богові. Вона закликає людину шукати відповіді на складні життєві питання у своїй власній свідомості, а не в Божому Слові. Це також залишає нас відкритими для омани нашого ворога – сатани, що шукає жертв, яких він може відвернути від Нього (1 Петра 5:8).

Усе, що ми робимо, має здійснюватися на славу Божу (1 Коринтянам 10:31), і буде розумно прислухатися до слів апостола Павла: «Те, що істинне, що чесне, що справедливе, що чисте, що любе, що гідне хвали, – коли яка чеснота або коли яка похвала, – про це роздумуйте» (Филип’янам 4:8; Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Християни мають виявляти обачність і молитися про проникливість щодо даного питання.

English


Повернутися на стартову українську сторінку

Якою є християнська позиція щодо йоги?

Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries