settings icon
share icon
Запитання

Що таке християнський світогляд?

Відповідь


Світогляд – це різнобічне розуміння світу з певної позиції. Християнський світогляд, відповідно, є різнобічним розумінням світу з християнської точки зору. Світогляд людини є її «великою картиною», гармонією всіх її понять про світ. Це спосіб розуміння реальності. Світогляд є основою для щоденних рішень і, таким чином, є надзвичайно важливим.

Яблуко, яке лежить на столі, бачать декілька людей. Біолог класифікує його. Художник бачить мить життя і змальовує її. Садівник побачить майно й інвентаризує його. Дитина ж побачить сніданок і з’їсть його. Те, як ми розглядаємо будь-яку окрему ситуацію, залежить від того, як ми розглядаємо світ у цілому. Кожен світогляд, християнський чи нехристиянський, намагається відповісти щонайменше на три запитання:

1. Звідки ми з’явилися? (І чому ми тут?)
2. Що не так із цим світом?
3. Як ми можемо виправити це?

Основним світоглядом сьогодні є натуралізм, який відповідає на ці запитання наступним чином: 1) ми – продукт випадкових дій природи без будь-якої реальної цілі; 2) ми не поважаємо природу належним чином; 3) ми можемо врятувати світ за допомогою екології і збереження. Натуралістичний світогляд породжує пов’язані з ним філософії, такі як моральний релятивізм, екзистенціалізм, прагматизм та утопізм.

Християнський світогляд, з іншого боку, відповідає на ці три запитання, основуючись на Біблії: 1) ми – Божі творіння, призначені управляти світом і спілкуватися з Богом (Буття 1:27-28; 2:15); 2) ми згрішили проти Бога і піддали весь світ прокляттю (Буття 3); 3) Бог Сам викупив світ через жертву Його Сина, Ісуса Христа (Буття 3:15; Луки 19:10), і одного разу відновить творіння до його початкового бездоганного стану (Ісаї 65:17-25). Християнський світогляд веде нас до віри у моральні абсолюти, чудеса, людське достоїнство і можливість викуплення.

Важливо пам’ятати, що світогляд різнобічний. Він впливає на кожну сферу життя – від фінансів до моральності, від політики до мистецтва. Істинне християнство – це більше, ніж набір понять для використання в церкві. Християнство, викладене в Біблії, вже саме по собі є світоглядом. Біблія ніколи не проводить відмінності між «релігійним» і «світським» життям – існує тільки християнське життя. Ісус проголосив про Себе: «Я – дорога, і правда, і життя» (Івана 14:6) і, зробивши це, став нашим світоглядом.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке християнський світогляд?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries