settings icon
share icon
Запитання

Чи може християнин володіти зброєю?

Відповідь


Через зростання насильства в нашому світі та підтримку миру у Святому Письмі, серед християн точаться численні суперечки про те, чи доречно їм володіти зброєю. Однак більш ретельний погляд на Біблію дозволяє зрозуміти історичні звичаї, які наповнюють сенсом дане питання в сучасності.

У нас є приклад апостолів, які володіли зброєю. У ніч зради Ісуса Він попросив Своїх послідовників принести мечі. У них було два, чого, за словами Христа, було достатньо (Луки 22:37-39). Коли Його заарештовували, Петро відтяв вухо одному зі слуг первосвященика (Івана 18:10). Ісус миттєво зцілив його (Луки 22:51) та наказав Петрові сховати зброю (Івана 18:11). Апостол був засуджений не за те, що мав меча, а лише за його конкретне застосування.

В іншому прикладі йдеться про солдатів, що хрестилися в Івана Хрестителя. Коли його спитали, що робити, аби жити для Бога, Іван відповів: «Нікого не кривдьте, не обмовляйте і задовольняйтеся своєю платнею» (Луки 3:14; тут і далі – Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Він не наказував їм скласти зброю.

І ще є Давид, який звеличує Бога, «Котрий навчає мої руки до битви, – мої пальці – тримати зброю» (Псалом 144:1). Старий Завіт містить багато інших прикладів благочестивих людей, які мали й використовували зброю, зазвичай у контексті війни.

Біблія ніде не забороняє християнам володіти зброєю, але пропонує деякі принципи, які нам слід брати до уваги. По-перше, ми покликані бути миротворцями (Матвія 5:9). Християнин, який розглядає можливість придбання зброї, повинен із молитвою роздумувати, чи допоможе це встановленню миру.

По-друге, християни мають застосовувати зброю тільки для того, аби прославляти Бога (1 Коринтянам 10:23). Використання зброї для полювання, військової чи правоохоронної служби або ж для самооборони може прославляти Бога. Для нас надзвичайно важливо дослідити власні мотиви володіння будь-якою зброєю.

По-третє, християни зобов’язані дотримуватися місцевих законів, включаючи ті, що регулюють обходження зі зброєю. У Римлянам 13 чітко сказано, що влада – від Бога і що їй потрібно коритися. Окрім того, ми маємо молитися за лідерів, які відповідають за наше суспільство та народ (1 Тимофію 2:1-2).

Отже, немає нічого гріховного у володінні вогнепальною або іншою зброєю. Зброя може бути корисною та навіть необхідною в деяких ситуаціях; водночас християнам слід ретельно обдумувати свої мотиви й цілі володіння зброєю, а також дотримуватися місцевих законів.

English


Повернутися на стартову українську сторінку

Чи може християнин володіти зброєю?

Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries