settings icon
share icon
Запитання

Що таке християнська духовність?

Відповідь


Коли ми народжуємося згори, то отримуємо Святого Духа, Який запечатує нас на день викуплення (Ефесянам 1:13; 4:30). Ісус обіцяв, що Святий Дух наставлятиме нас «до повної істини» (Івана 16:13). Частиною цієї істини є прийняття Божественних вказівок і застосування їх у нашому житті. Віруючий приймає рішення дозволити Святому Духу контролювати його. Справжня християнська духовність залежить від того, наскільки відроджений віруючий дозволяє Святому Духові керувати та контролювати його життя.

Апостол Павло закликає віруючих наповнюватися Святим Духом. «І не впивайтеся вином, в якому розпуста, а наповнюйтеся Духом» (Ефесянам 5:18). Бути наповненим Духом означає дозволити Святому Духові контролювати нас, а не потурати бажанням своєї тілесної природи. В цьому тексті Павло проводить вдале порівняння. Коли хтось перебуває під контролем вина – він п’яний і демонструє певні характеристики, такі як незв’язна мова, нерівна хода та порушена здатність приймати рішення. Так само, як ви можете визначити, коли людина п’яна за проявленими нею ознаками, так і відроджений віруючий, контрольований Святим Духом, демонструватиме Його характеристики. Ми знаходимо ці характеристики в Посланні Галатам 5:22–23, де вони названі плодами Духа. Це – справжня християнська духовність, вироблена Духом, Який працює у віруючому та через нього. Ці характеристики не виявляються за допомогою власних зусиль. Відроджений віруючий, контрольований Святим Духом, виявлятиме свідому мову, стійку духовну ходьбу та прийняття рішень на підставі Божого Слова.

Таким чином, християнська духовність означає вибір, який ми робимо, – «знати та зростати» в щоденному спілкуванні з Господом Ісусом Христом, відкриваючись служінню Духа Святого в нашому житті. Це означає, що, будучи віруючими, ми приймаємо рішення зберігати наші відносини з Духом за допомогою визнання (1 Івана 1:9). Коли ми засмучуємо Духа гріхом (Ефесянам 4:30; 1 Івана 1:5–8), то споруджуємо бар’єр між собою та Богом. Коли ми підкоряємося служінню Духа, наші відносини зміцнюються (1 Солунянам 5:19). Християнська духовність є свідомим спілкуванням із Духом Христа, незаплямованим тілесністю та гріхом. Християнська духовність розвивається, коли відроджений віруючий приймає свідоме й невідворотне рішення відкриватися служінню Святого Духа.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке християнська духовність?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries