settings icon
share icon
Запитання

Як християнам слід ставитися до рецептурних ліків?

Відповідь


Багато християн стикається з питанням щодо застосування дієвих медичних методів лікування, включаючи використання рецептурних ліків. У Біблії мало сказано про це, але якщо ми дослідимо призначення ліків, які продаються за рецептом, то зможемо виробити ідеальний підхід до їхнього використання, заснований на біблійних принципах. Зі Святого Письма ми знаємо, що погане здоров’я, хвороби та смерть є наслідками гріха в цьому світі. Значна частина земного служіння Ісуса полягала в боротьбі з цим прокляттям – Він зцілював людей, де би Він не був (див. Матвія 15:31). Христос є точним втіленням сутності Бога (Євреям 1:3) і, зцілюючи людей, Він виявив до нас Боже співчуття, а також Свою особистість як Великого Лікаря, що колись відновить здоров’я всього творіння (Римлянам 8:18-25).

Отже, зі служіння Ісуса видно, що в пошуку зцілення немає нічого поганого; насправді це дуже правильно! Крім того, Лука, автор Євангелія та книги Дії апостолів, сам був лікарем (Колосянам 4:14). Він, можливо, не виписував рецептів, як сучасні лікарі, проте лікував фізичні недуги людей, використовуючи медикаменти та методи лікування свого часу.

До появи рецептурних ліків люди шукали полегшення болю іншими шляхами. У книзі Притчі 31:6-7 згадується вживання алкоголю невиліковно хворими й іншими стражденними людьми. Крім того, у 1 Тимофію 5:23 Павло радить випити трохи вина, аби полегшити біль у шлунку. Оскільки інші препарати ще не були створені, кисломолочні напої часто використовувалися як ліки від болю, і використання таких анальгетиків схвалене в Божому Слові.

Також нам слід пам’ятати, що більшість сучасних рецептурних ліків базуються на природних елементах, що зустрічаються у творінні. Лікар може прописати, наприклад, амоксіцилін, але звідки виник цей антибіотик? Він створений із речовини, яку виробляє синьо-зелена пліснява під назвою «Penicillium notatum». Звідки ж узялася пліснява? Бог створив її. Отже, ми можемо сказати, що Господь створив плісняву пеніциліну і дав їй корисну властивість убивати інфекційні бактерії. Потім Він дозволив людям відкрити цю властивість, ізолювати діючу речовину й очистити її для використання в людському тілі. Хіба не можна використовувати Боже творіння для покращення людського здоров’я? Звісно можна. Фактично, такі відкриття прославляють Його.

Усе це має допомогти нам вирішити, як ставитися до рецептурних ліків. Немає нічого поганого в тому, щоб звернутися по допомогу до лікаря, коли ми хворі. Немає нічого поганого в тому, щоб уживати прописані ним ліки. Чи є ризики й побічні ефекти, пов’язані з ліками, що продаються за рецептом? Так, звичайно, – і лікарі, і фармацевти пояснять ці ризики. Чи можливе зловживання рецептурними ліками, передозування або розвинення небажаної залежності? Так, і діти Божі ніколи не мають дозволяти будь-яким речовинам здобувати над собою контроль (див. 1 Коринтянам 6:12, де цей принцип викладено в іншому контексті).

Зрештою вживання християнином ліків, які продаються за рецептом, – це справа цієї людини та Господа. Біблія не наказує використовувати лікувальні засоби, проте, звичайно ж, і не забороняє цього. Дитя Боже має дбати про своє тіло як про храм Святого Духа (1 Коринтянам 6:19-20). Це передбачає профілактику, здорове харчування та фізичні вправи. Це також означає використання мудрості, даної Богом дослідникам і лікарям. Ми розуміємо, що Господь є Цілителем, незалежно від того, якими засобами Він зцілює нас, і прославляємо Його!

English


Повернутися на стартову українську сторінку

Як християнам слід ставитися до рецептурних ліків?

Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries