settings icon
share icon
Запитання

Чи можуть християни ходити на вечірки? Що в Біблії сказано про вечірки?

Відповідь


Коротка відповідь на це запитання – все залежить від вечірки. Вечірки популярні, бо це гарна нагода зібратися з друзями, познайомитися з новими людьми, розслабитися та насолодитися товариством одне одного. Ми – люди – створені соціальними істотами. Ми живемо групами, працюємо у групах і спілкуємося в них. Тому, коли ми хочемо влаштувати вечірку, то відповідаємо на потребу в людському спілкуванні, веселощах і розслабленні. Це нормально та природно.

Для християн бажання людської взаємодії має додатковий вимір бажання і потреби в братському спілкуванні. Грецьке слово, перекладене в Новому Завіті як «спілкування» – «koinonia», означає «партнерство, участь, соціальна взаємодія та комунікація». Важливим аспектом християнського спілкування є «партнерство». Біблія повідомляє, що ми були покликані до спілкування (партнерства) з Христом (1 Коринтянам 1:9), з Отцем (1 Івана 1:3) і Святим Духом (Филип’янам 2:1). Іван каже, що як віруючі ми спілкуємося між собою завдяки крові, яку Ісус пролив за нас на хресті (1 Івана 1:7). Павло додає ідею про те, що спілкування з Христом означає участь у Його стражданнях (Филип’янам 3:10). Нас також попереджають, що ми не повинні бути спільниками зла (1 Коринтянам 10:20). Як світло й темрява несумісні, так і між християнами та гріхом не має бути нічого спільного.

Проблема з відвіданням християнами вечірок полягає в тому, що «вечірки», про які йде мова, майже завжди не є «вечірками християнського спілкування». Немає причин навіть ставити питання про вечірки, орієнтовані на підтримку християнської спільності. Ні, це питання майже завжди стосується вечірок із надмірним вживанням алкоголю, вживанням його неповнолітніми, з наркотиками та/або сексом. Звичайно, є нехристияни, які можуть веселитися безневинно, проте слід уникати вечірок, на яких присутні речі, що є аморальними та/або незаконними. Як віруючі ми маємо остерігатися спокус, пам’ятаючи, що «погане товариство псує добрі звичаї» (1 Коринтянам 15:33; тут і далі – Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Крім того, відвідування вечірок, на яких кояться гріховні вчинки, навіть якщо ми не беремо участі в них, послаблює наше свідчення та зневажає Ім’я Христа (Римлянам 2:24). «Нехай відступить від неправди кожний, хто прикликає Господнє Ім’я!» (2 Тимофію 2:19).

Хтось може розглядати відвідування вечірок як можливість «поділитися» Христом з невіруючими. І хоча ми маємо завжди бути готові відповісти про нашу надію (1 Петра 3:15), це передбачає, що невіруючі, присутні на вечірці, зацікавлені в Євангелії. Така можливість рідко виникає на вечірці, де має місце вживання алкоголю, наркотиків або сексуальна активність. Отже, хоча християнам слід використовувати будь-яку нагоду для спілкування з іншими віруючими, ми повинні виявляти обережність, відкриваючи себе спокусам або будь-чому, що може загрожувати нашому життю в Христі та нашому свідченню світові, що спостерігає за нами.

English


Повернутися на стартову українську сторінку

Чи можуть християни ходити на вечірки? Що в Біблії сказано про вечірки?

Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries