settings icon
share icon
Запитання

Що говорить Біблія про матір-християнку?

Відповідь


Материнство – це найважливіша роль, яку Бог визначив для багатьох жінок. Послання до Тита 2:4-5 говорить жінкам про їх обов’язки любити своїх дітей: «Щоб навчали жінок молодих любити своїх чоловіків, любити дітей, щоб були помірковані, чисті, господарні, добрі, слухняні своїм чоловікам, щоб не зневажалося Боже Слово». У книзі пророка Ісаї 49:15 сказано: «Чи ж жінка забуде своє немовля, щоб не пожаліти їй сина утроби своєї?». Коли ж жінка стає матір’ю?

Діти – це Божий дар (Псалом 126:3-5) У посланні до Тита 2:4 ми знаходимо грецьке слово «phileoteknos». Це слово означає особливе почуття материнської любові. Зміст цього слова полягає в наданні підтримки дітям, турботі про них, в їх вихованні, у ніжних обіймах, у задоволенні їхніх потреб, у допомозі їм. Біблія вказує на материнську любов як наш обов’язок, а також згадує про деякі моменти, які повинні виконуватися як матір’ю, так і батьком:

• присутність – вранці, вдень і ввечері (Повторення Закону 6:6-7);

• причетність – взаємодія, обговорення спільні роздуми над життям (Ефесянам 6:4);

• навчання Біблії та біблійному світогляду (Псалом 77:5-6; Повторення Закону 4:10; Ефесянам 6:4);

• тренування – допомога дитині в оволодінні певними навиками і в розвитку своїх сил (Приповісті 22:6);

• дисципліна – навчати своїх дітей шанувати Бога і відповідним чином будувати своє життя (Ефесянам 6:4; Євреям 12:5-11; Приповісті 13:24; 19:28; 22:15; 23:13-14; 29:15-17);

• виховання – надання постійної вербальної підтримки, права на невдачу, схвалення дитини, безумовна любов до неї (Титу 2:4; 2 Тимофію 1:7; Ефесянам 4:29-32; 5:1-2; Галатам 5:22; 1 Петра 3:8-9);

• приклад – життя у відповідності зі своїми словами, щоби бути належним зразком для наслідування дітьми (Повторення Закону 4:9, 15, 23; Приповісті 10:9; 11:13; Псалом 36:18, 37).

Біблія ніде не згадує про те, що кожна жінка повинна стати матір’ю. Але вона говорить, що кожна жінка, благословенна на материнство, має ставитись до цього зі всією серйозністю і відповідальністю. Жінки відіграють унікальну роль у житті своїх дітей. Материнство не може бути рутинним чи неприємним. Як матір виношує свою дитину, як годує й опікується нею у ранньому віці – так само мати і відіграє найважливішу роль у всьому її подальшому житті, коли це підліток, юнак або вже доросла людина. Незважаючи на те, що роль матері з часом змінюється, – її любов, опіка, настанови і схвалення незмінні!

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що говорить Біблія про матір-християнку?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries