settings icon
share icon
Запитання

Що таке християнська медитація?

Відповідь


Псалом 18:15 говорить: «І слова моїх уст, і роздуми мого серця завжди будуть перед Тобою і тобі до вподоби, Господи, – мій помічник і мій викупитель!» (Примітка: замість слова «роздуми», використаного в сучасному українському перекладі, в деяких інших перекладах зустрічається «медитація»). Чим, у такому випадку, є християнська медитація і як мають християни медитувати? На жаль, слово «медитація» може нести для нас сенс чогось містичного. Для деяких людей медитація означає очищення розуму в неприродній позі. Для інших – спілкування з духовним світом, що оточує нас. Такі ідеї, безумовно, не відповідають поняттю християнської медитації.

Християнська медитація не має нічого спільного з практиками, що лежать в основі східного містицизму. Вони включають надприродну медитацію та численні форми так званої споглядальної молитви. В основі цього лежить небезпечне припущення, що ми маємо «слухати Божий голос» не з Його Слова, а через особисте відкриття через медитацію. Деякі церкви наповнені людьми, які вважають, що чують «голос Господній», часто суперечачи один одному і, таким чином, призводячи до нескінченних розділень у Тілі Христовому. Християни не повинні нехтувати Словом Божим, яке «богонатхненне й корисне для навчання, для докору, для виправлення, для виховання в праведності, щоби Божа людина була досконала, на всяке добре діло готова» (2 Тимофію 3:16–17). Якщо Біблії достатньо для нашого належного оснащення до всякого доброго діла, то як ми можемо думати, що нам слід прагнути якогось містичного досвіду замість цього чи на додачу до цього?

Християнська медитація має ґрунтуватись виключно на Божому Слові та на тому, що воно відкриває про Нього. Давид застосовував це, і він описує людину «блаженну», що «в Господньому законі, і над Його законом він роздумуватиме вдень і вночі» (Псалом 1:2). Істинна християнська медитація є активним розумовим процесом, за допомогою якого ми присвячуємо себе вивченню Слова, молитві над ним і звертаємося з проханням дати нам розуміння через Духа, Який обіцяв довести нас «до повної істини» (Івана 16:13). Тоді ми застосовуємо цю істину на практиці, використовуючи Святе Письмо як мірило життя та повсякденної діяльності. Це веде до духовного зростання й розвитку пізнань про Бога, оскільки ми навчаємося від Його Святого Духа.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке християнська медитація?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries