settings icon
share icon
Запитання

Коли християнській парі слід звертатися за сімейною консультацією?

Відповідь


Будь-якій парі, яка стикається з проблемами у шлюбі, слід якомога швидше звернутися за консультацією. У кожному шлюбі є нерівності та повороти, й іноді без належної уваги вони можуть створювати нездоланні прірви у стосунках. Часто через гордість або сором пари звертаються по допомогу занадто пізно. Вони зволікають до тих пір, коли шкода настільки велика, що шлюб уже «мертвий», і консультанту не залишається над чим працювати. У книзі Притчі 11:14 сказано: «Коли нема розумного управління, народ занепадає, а при численних радниках люди безпечні» (тут і далі – Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Стикаючись із проблемами, які неможливо вирішити самотужки, мудрі люди звертаються за мудрими порадами.

Регулярні проблеми у шлюбі схожі на дорожні знаки, що попереджають про небезпеку. Ось деякі з цих «дорожніх знаків»:

1. Нездатність вирішити конфлікт у здоровий спосіб.

2. Один партнер домінує у стосунках настільки, що потреби іншого не задовольняються.

3. Нездатність іти на компроміс.

4. Один із партнерів шукає «рішення» проблем за межами шлюбу.

5. Порушення спілкування.

6. Плутанина щодо ролей кожного із подружжя у шлюбі.

7. Порнографія.

8. Обман.

9. Розбіжності з приводу стилю виховання.

10. Залежності.

Коли пара розпізнає будь-який із цих «попереджувальних знаків», є сенс звернутися за благочестивою порадою. Проте не всі поради, що подаються як «християнські», засновані на істині Божого Слова. Друзі та родина, маючи благі наміри, можуть пропонувати небіблійні рішення, що лише заплутують і посилюють проблему. Консультанта слід обирати на підставі його філософії і відданості Святому Письму як основі емоційного здоров’я. Чимало жахливих історій відбувалося з людьми, що зверталися за порадою до тих, кому вони довіряли, лише щоб виявити «хижих вовків в овечих шкурах» (Матвія 7:15), які виправдовували гріх і радили ображеному подружжю «змиритися».

Деякі питання під час першої співбесіди допоможуть викрити цих «вовків», перш ніж на них буде витрачено надто багато часу та грошей. Парам, які обирають сімейного консультанта, слід звертати увагу на наступне:

1. Де консультант навчався? Імовірність того, що ви отримаєте консультацію, засновану на Біблії, буде більшою, якщо він здобув освіту в межах християнської програми сімейного консультування, а не у світській організації чи університеті. Наявність державної ліцензії не гарантує того, що ви отримаєте найкращі поради. Відмінну біблійну консультацію можна отримати в місцевих пасторів, консультантів-членів церкви та церковних групах підтримки.

2. Чи має цей консультант досвід вирішення конкретних проблем, з якими ви стикнулися? Деякі базові питання (наприклад, «Яким є ваш підхід до залежності від порнографії?») допоможуть вам вирішити, чи згодні ви з позицією цього консультанта.

3. Чи згодні ви з філософією та/або релігійними переконаннями цього консультанта? Під «прапором християнства» існують секти і конфесії, які можуть перебувати занадто далеко за межами системи вірувань пари, щоб ті могли отримати користь від консультації. Вибір консультанта із власного релігійного середовища пари може зробити консультування більш ефективним.

Ніщо з цього не гарантує ідеального результату, але розгляд даних питань допоможе зменшити «поле пошуку». Бог – за шлюб, Він ненавидить розлучення (Малахії 2:16). Перший крок, який парі слід зробити, – це просити Його скерувати їх до правильного консультанта. Це може потребувати часу, але пошук спеціаліста, який зможе принести божественну мудрість у проблемний шлюб, вартий будь-яких зусиль.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Коли християнській парі слід звертатися за сімейною консультацією?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries