settings icon
share icon
Запитання

Які риси мені слід шукати в дівчині-християнці?

Відповідь


У Біблії не згадуються побачення як тип стосунків, який ми бачимо сьогодні. Замість цього вона розкриває принципи шлюбу. Сучасні побачення використовуються як спосіб оцінити, чи будуть чоловік і жінка хорошими партнерами у шлюбі. Отже, дівчину-християнку слід насамперед розглядати з цієї позиції. Чоловік-християнин має шукати жінку, з якою він проведе все своє життя, а не просто когось, з ким можна весело згаяти час. Якщо чоловік не готовий одружуватися, йому не слід домагатися уваги дівчини-християнки.

Коли юнак шукає дівчину, найважливіша риса, якою вона має володіти (як його потенційна майбутня дружина та людина, що матиме великий вплив у його житті), – це спасіння в Господі Ісусі Христі та життя в покорі Йому. У 2 Коринтянам 6:14 апостол Павло каже нам не впрягатися «разом з невірними в чуже ярмо». Якщо жінка не вірить в Ісуса, то для християнина було би нерозумно розглядати її як свою дівчину та/або дружину.

Але той факт, що жінка є християнкою, не обов’язково гарантує, що вона ідеально підійде будь-якому чоловіку-християнину. Важливо враховувати й інші аспекти перебування в «своєму ярмі». Наприклад, схожі духовні цілі, доктринальні переконання та погляди на життя – все це надзвичайно важливі речі. Крім того, слід проаналізувати і більш практичні питання, наприклад, рівень енергії, спільні інтереси й очікування від сім’ї та способу життя. Багато чоловіків одружуються лише на підставі емоційного або фізичного потягу, і це може призвести до катастрофи.

У Біблії містяться деякі рекомендації щодо рис, які чоловікам слід шукати в дівчині-християнці. Християнська жінка виявляє дух покори Богові. Павло закликає дружин підкорятися своїм чоловікам як Господу (Ефесянам 5:22-24). Якщо дружина не може підкоритися Йому, то найімовірніше не бачитиме сенсу підкорятися і своєму чоловікові, коли настане цей час. Важливо пам’ятати, що покора – це духовна властивість, а не риса характеру. Приємна особистість не обов’язково тотожна покірному духу, як і енергійна або вольова особистість не обов’язково тотожна норовливому духу. Жінка покірна настільки, наскільки на неї впливає Божий Дух, а Він впливатиме на неї так, як вона любить Його та проводить час у Його Слові.

Жінка-християнка має допомагати і благословляти свого чоловіка. Їй слід бути його помічницею згідно з біблійною моделлю, встановленою для Адама та Єви. Вона – помічниця в його місії і покликанні. Наприклад, якщо він покликаний служити пастором або місіонером, то повинен знайти дівчину-християнку, яка відчуває таке ж покликання. Якщо він мріє про велику сім’ю, йому потрібно шукати жінку, яка мріє про те саме. Але найголовніше, згідно з закликом до всіх нас бути послами Христа (2 Коринтянам 5:20), чоловік повинен обирати жінку, яка допомагатиме, а не заважатиме в цьому. Вона виявлятиме посвячення молитві (1 Солунянам 5:17), підбадьорення (1 Солунянам 5:11), служіння іншим (Євреям 6:10) і мудрість, яка приходить через пізнання Божого Слова (Колосянам 3:16). Саме така жінка буде по-справжньому «корисною» для чоловіка-християнина.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Які риси мені слід шукати в дівчині-християнці?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries