settings icon
share icon
Запитання

Чи можна християнам використовувати служби знайомств для пошуку пари?

Відповідь


У Біблії не згадується про служби знайомств. Крім того, в ній навіть не вказано, як правильно «зустрічатися», аби краще взнати потенційного партнера. У біблійні часи побачення не практикувались у тому вигляді, як ми знаємо сьогодні. Тоді сім’ї допомагали молодим людям зі знайомством і заручинами, а також часто обирали пару для своїх дітей. Хоча участь сім’ї і досі лишається нормою в деяких культурах, у багатьох інших самотні люди самостійно шукають собі пару. Дехто з них нічого не робить, вірячи, що Бог приведе потрібну людину; водночас інші шукають постійно, побоюючись, що можуть проґавити ту єдину людину. Важливо зберігати баланс, пам’ятаючи, що Бог любить нас (Ефесянам 3:18; 1 Івана 3:16-18) і має найвищу владу щодо кожної ситуації, бажання та потреби (Псалом 109:21; Римлянам 8:38-39). Для створення шлюбів Він використовує наш вибір, вибір інших людей, а іноді навіть сучасні технології.

Перш ніж розглядати якийсь із «сучасних» методів пошуку пари (наприклад, використання християнської служби знайомств), віруючим слід проаналізувати свої очікування та поведінку. Можливо, ми занадто прискіпливі, шукаємо казкового принца/принцесу, через це відмовляючись від найкращого, що Бог приготував для нас? Або ж ми недостатньо вимогливі, забуваючи, що Господь закликає християн одружуватися лише з іншими християнами (2 Коринтянам 6:14), чи придивляючись до когось, хто загруз у серйозному гріху, здатному піддати загрозі шлюб? Чоловік-християнин повинен узяти на себе провідну роль у стосунках і переконатися, що вони прославляють Христа в усьому. Жінці-християнці слід дозволити чоловікові виявляти ініціативу як лідеру, яким його створив Бог. І зрештою, як віруючі ми маємо бути самодостатніми, покладаючись на Господа, Який нас удосконалює, а не розраховувати, що шлюб допоможе нам вирішити якісь проблеми. Розглянувши ці базові речі, ми можемо почати пошук потенційного шлюбного партнера.

Як і в усіх інших справах, нам слід просити Бога скеровувати нас. Познайомитися зі самотніми віруючими чоловіками й жінками може бути нелегко, особливо якщо більшість наших друзів уже одружені. Ми можемо знайти можливість зустрітися з іншими християнами, відвідуючи молодіжні групи при церкві. Ми також можемо зголоситися бути волонтерами в тому церковному служінні, що нам до вподоби, або приєднатися до інших груп, роблячи це тому, що нам подобається, а не просто заради знайомства з якомога більшою кількістю потенційних партнерів. Дехто вважає за краще знайомитися через друзів, родину чи під час випадкових зустрічей, і багато хто лише це й робить. Але інші вважають, що вони обмежені в можливості знайомитися з людьми через свою професію, розмір міста або характер їхньої діяльності. Таким людям може бути доцільно розглянути інші методи. Сучасні способи пошуку партнерів включають інтернет-знайомства, професійні служби підбору пари та «швидкі» побачення. Кожний метод має свої переваги й недоліки, і жоден з них не підходить для всіх. Перш ніж використовувати будь-який із них, нам слід почати з молитви, питаючи в Бога, чи є це Його волею щодо нас.

Станом на зараз інтернет-знайомства – найпоширеніший альтернативний спосіб знайомства. Існує декілька християнських служб знайомств, а також світські служби, які дозволяють користувачам обмежувати свій пошук християнами. (GotQuestions не підтримує якийсь конкретний сайт християнської чи світської служби знайомств.)

Одним із головних недоліків інтернет-знайомств є те, що ви ніколи не можете знати точно, хто чесний, а хто – ні. Результат обману може бути гумористичним, а іноді і фатальним. Є хороше правило – ніколи не відповідати на повідомлення від когось з іншої країни, якщо ви не можете детально перевірити інформацію цієї людини. Деякі люди намагаються обманути чоловіків і жінок, з якими знайомляться. Будьте обачні щодо будь-яких особистих даних, якими ви ділитеся в інтернеті. Також є зміст зустрітися віч-на-віч, перш ніж емоційно зближуватися в мережі. Зустрічаючись уперше, робіть це в публічному місці – ніколи не приймайте запрошення кудись, де ви можете опинитися наодинці. Можна організувати подвійне побачення, аби близький друг міг висловити свою думку про цю абсолютно незнайомому людину (будемо дивитися правді у вічі). Прислухайтеся до своїх інстинктів і швидко йдіть геть, якщо відчуваєте небезпеку. Незважаючи на це все, завдяки інтернет-знайомствам сформувалося багато щасливих християнських шлюбів.

Професійні служби підбору пари зазвичай безпечніші, ніж інтернет-знайомства, але вони менш популярні та не завжди можуть запропонувати великий вибір. Вони також можуть бути дорожчі, вимагати заповнення детальних анкет і перевірки даних. Однак якщо дотримуватися мір безпеки й розсудливості, професійні служби підбору пари потенційно можуть привести до успішного християнського шлюбу.

На швидких побаченнях самотні люди систематично переміщаються у кімнаті зі столами, щоб лише за декілька хвилин циклу оцінити потенційного партнера. Наприкінці вечора кожний учасник повідомляє, з ким хотів би познайомитися ближче. Пари, які виявляють взаємну зацікавленість, отримують контактну інформацію одне одного. Знову ж, якщо все відбувається в розумних межах, це може привести до успішного християнського шлюбу.

Однак у всіх наших рішеннях важливо пам’ятати, що саме Бог – а не ми – поєднує нас у пару. Нам не слід кидати все, щоб знайти свого партнера – у своєму житті ми маємо ставити на перше місце бажання пізнати Його.

Шукайте Господа, і Він виконає (або змінить) ваші бажання (Псалом 103:5; Римлянам 12:2) згідно зі Своєю бездоганною волею та вибором часу (Римлянам 5:6; 8:26-27). Чи можна бажати чогось кращого? Прочитайте історію Ісаака та Ревеки – як Бог поєднав їх (Буття 24). Він Сам спланував і контролював їхні відносини. Кожна мить нашого життя – в Його руках (Псалом 31:16), і Він не дозволить нам вислизнути з них. Він оберігає наше життя і серця та не забуває Своїх дітей. Якщо Господь призначив для вас шлюб, Він здійснить його та спрямує вас у належному напрямку. А доти шукайте Його в тому, що Він дає зараз. У Нього є план щодо кожного з нас – самотніх або одружених – і сумно, якщо ми втрачаємо можливість повністю виконати Його мету на даний час, надмірно зосереджуючись на тому, що Він приготував для нас у майбутньому.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи можна християнам використовувати служби знайомств для пошуку пари?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries