settings icon
share icon
Запитання

Який вид кар’єри можуть обирати християни?

Відповідь


Іноді ми вважаємо, що християни повинні прагнути «християнської кар’єри», наприклад, працювати в церкві або в парацерковному служінні. Ми можемо погоджуватися, що християни також можуть працювати поза стінами церкви або християнського служіння, але тоді схильні обмежуватися «допоміжними» професіями. Віруючі можуть бути лікарями, медсестрами, вчителями, працівниками з догляду за дітьми, соціальними працівниками, співробітниками правоохоронних органів або консультантами. А бізнесменами? Юристами? Техніками? Винахідниками? Будівельниками? Модельєрами? Ведучими новин? Телепродюсерами? Музикантами? Художниками? Ми не схильні вважати ці професії найбажанішими для християн. У такій обмежувальній позиції немає нічого біблійного.

Християни можуть розглядати практично будь-яку кар’єру. Павло писав коринтянам: «Нехай тільки кожний так поводиться, як кому визначив Господь, коли був покликаний Богом. І так я навчаю в усіх Церквах … Кожний нехай залишається в тому покликанні, в якому був покликаний. Ти був покликаний, будучи рабом? Не журися! Та коли можеш стати вільним, – скористайся цим … Кожний, брати, нехай залишається перед Богом у тому стані, в якому був покликаний» (1 Коринтянам 7:17, 20-21, 24; тут і далі – Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Апостол не закликає віруючих залишати свою теперішню роботу та ставати місіонерами або пасторами. Він велить їм залишатися там, де вони є, і служити там Богові. Щось схоже він також написав у посланні до Колосян: «І все, що тільки робите, – словом або ділом, – усе робіть в Ім’я Господа Ісуса, дякуючи через Нього Богові Отцеві» (Колосянам 3:17). Важливо не так те, що ми робимо, як те, для Кого ми це робимо. Ми прославляємо Бога, коли працюємо старанно й радісно, будучи пасторами, інвесторами, акторами, хатніми робітниками, продавцями чи виконуючи іншу роботу.

Вибір кар’єри може бути важким. Очевидно, що це є питанням молитви. Вам слід шукати Божого керівництва щодо Його волі для вашого життя. Також може бути корисно вивчити конкретні дари, надані вам Богом. Він робить нас різними (1 Коринтянам 12; Римлянам 12:4-8), з унікальними бажаннями, талантами й інтересами, і заради унікальних цілей. Також корисно порозмовляти з тими, хто вас добре знає. Такі люди можуть бути мудрими порадниками (Притчі 15:22), часто даючи корисні настанови. Також може стати в нагоді розмова з кимось із вашої потенційної професійної сфери, проведений з ним день на роботі або волонтерська діяльність у тій галузі, до якої ви відчуваєте зацікавлення.

Християни можуть розглядати будь-яку кар’єру, в якій вони будуть шанувати Бога та використовувати унікальність, з якою Він їх створив. Звичайно, є певні заняття, що за своєю суттю безчестять Господа – більшість із них не є особливо законними, наприклад, проституція чи порнографія. А будь-яка кар’єра, що не вимагає гріха у своїй реалізації, є похвальною християнською справою і може прославляти Бога (Колосянам 3:23).

English


Повернутися на стартову українську сторінку

Який вид кар’єри можуть обирати християни?

Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries