settings icon
share icon
Запитання

Чи є поховання єдиним варіантом, який може розглядати християнин?

Відповідь


Більшість християн протягом століть бажали бути похованими в землі після смерті в рамках церемонії, яка проголошує звістку про воскресіння. Ця церемонія, що містить різні обряди та традиції, стала відомою як «християнське поховання». Віруючі можуть розглядати й інші варіанти крім поховання; кремація, хоча й не вважається такою «традиційною», як поховання, стає дедалі популярнішою.

Християнське поховання не є цілковито біблійним терміном. Біблія не дає вказівок, як поводитися з тілом померлого. Звичним способом у культурах біблійних часів було поховання в гробниці, печері або в землі (Буття 23:19; 35:19-20, 29; 2 Хронік 16:14; Матвія 27:60-66). Найпоширенішим способом поховання в Біблії було поміщення мертвих у надземні гробниці – для тих, хто міг собі це дозволити. В інших випадках тіло закопували в землю. У новозавітні часи надземні гробниці також використовувалися як місце поховання заможних людей. Ось чому Ісус, в Якого взагалі не було земних статків, був похований у «позиченій» гробниці (Матвія 27:57-60).

Оскільки християни мають виявляти послух владі, необхідно дотримуватися законів щодо поводження з тілом померлого. Вони відрізняються в різних країнах і навіть у регіонах цих країн. Далі виникає питання про християнське поховання або кремацію. Ні те, ні інше не вказано в Біблії, але ні те і ні інше – не заборонено. Того факту, що юдеї та ранні християни практикували виключно поховання в землі, достатньо, аби переконати деяких сучасних людей обрати цей варіант. І той факт, що Біблія згадує про спалювання мертвих лише в контексті покарання нечестивих за їхні провини (Левіти 20:14; Ісуса Навина 7:25), також спонукає декого не визнавати кремацію. Але, знову ж, сучасні християни не мають чіткої біблійної вказівки за або проти кремації. Зрештою найкраще залишити це рішення на розсуд родини померлого.

Спосіб поводження з тілом померлого не такий важливий, як істина, що є в основі концепції християнського поховання: тіло перестає бути притулком для померлої людини. Павло описує наші тіла як «земний дім», тобто тимчасову оселю. «Адже ми знаємо, що коли наш земний дім тіла буде зруйнований, то маємо будівлю від Бога: дім нерукотворний, вічний, на небесах» (2 Коринтянам 5:1; тут і далі – Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Коли Ісус повернеться, християни воскреснуть до життя, і наші тіла перетворяться на славні й вічні. «Так само й воскресіння мертвих: сіється в тлінні, встає в нетлінні; сіється в неславі, встає в славі; сіється в немочі, встає в силі» (1 Коринтянам 15:42-43).

English


Повернутися на стартову українську сторінку

Чи є поховання єдиним варіантом, який може розглядати християнин?

Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries