settings icon
share icon
Запитання

Які риси мені слід шукати в юнаку-християнині?

Відповідь


У Біблії не згадуються побачення як тип стосунків, який ми спостерігаємо сьогодні. Стосовно романтичних взаємин, вона радше зосереджена на принципах шлюбу. Сучасні побачення використовуються як спосіб оцінити, чи будуть чоловік і жінка хорошими партнерами у шлюбі. Звідси випливає, що юнак-християнин має бути насамперед чоловіком, який, на вашу думку, стане хорошим чоловіком. Жінці-християнці слід шукати того, хто серйозно сприймає Бога та відносини з нею. Кожний може казати, що любить Ісуса або є християнином. Але як дізнатися – коли закохуєшся в когось – що це справді так?

У Біблії є чимало віршів, що описують, яким має бути християнин, – віршів, які будуть корисними для жінки, що оцінює потенційного чоловіка. Нижче наведені деякі рекомендації на підставі цих віршів. Юнак-християнин має бути:

Смиренним і здатним до навчання: Біблія каже, що праведник, або мудра людина, з радістю сприймає повчання, навіть якщо це йому неприємно (Псалом 141:5; Притчі 9:9; 12:15). Праведна людина демонструє готовність виправлятися там, де на це вказує Святе Письмо, і любить та прислухається до тих, хто може навчити її згідно з Біблією.

Чесним: Чи узгоджуються його дії зі словами? У Біблії сказано, що праведна людина характеризується чесністю у своїх особистих і ділових стосунках (Ефесянам 4:28). Окрім того, якщо християнин щось обіцяє – він виконує це, навіть собі на шкоду (Псалом 15:2-5).

Безкорисливим: Біблія конкретно звертається до чоловіків, кажучи їм любити своїх дружин так, як вони люблять своє власне тіло, і як Христос полюбив Церкву та віддав Своє життя за неї (Ефесянам 5:25-28). Юнак-християнин має виявляти таку турботу і любов до своєї дівчини задовго до шлюбу. На початкових етапах романтичних стосунків любити легко, але він повинен бути такою людиною, чия поведінка та наміри будуть сповнені любові за будь-яких обставин (1 Івана 3:18).

Здатним і готовим забезпечувати: У Біблії написано, що людина, яка не забезпечує свою родину, гірше невіруючої (1 Тимофію 5:8). Забезпечення не обов’язково означає велику кількість грошей. Питання в тому, чи бере він на себе відповідальність за добробут своєї дружини та дітей. Жінкам важливо розуміти серйозність цього вірша. Їм буде дуже важко поважати чоловіка, який не бажає забезпечувати свою сім’ю, а якщо в дружини не виходить поважати свого чоловіка, то сімейні проблеми незабаром вийдуть за межі матеріальної сфери. Повага жінки до чоловіка і любов чоловіка до дружини – взаємозалежні та життєво важливі у шлюбі (Ефесянам 5:25-32).

Бажати активно захищати: Зазвичай жінки слабші як фізично, так і емоційно, і їх легше ранити, ніж чоловіків. Вони потребують активного розуміння, захисту й турботи. Хороший юнак-християнин – це людина, що дбає про свою дівчину та продовжить це робити і в шлюбі (1 Петра 3:7).

Також слід звертати увагу на деякі негативні речі: матеріалізм (1 Івана 2:15-16; 1 Тимофію 6:10), неправду (Притчі 12:22; 19:22), сексуальну невірність (Еклезіаста 7:26; Притчі 7) і погане ставлення до членів сім’ї, особливо до матері (Притчі 15:20; 19:26; 20:20; 23:22). Ставлення чоловіка до своєї матері є хорошим показником того, як він ставитиметься до дружини. Крім того, слідкуйте за виявами нераціональної, авторитарної поведінки або ревнощів, оскільки вони часто призводять до насилля (Притчі 6:34; 27:4).

Зрештою, юнак-християнин має відповідати жінці. Для початку в духовному плані – стосунки пари з Богом мають бути головним фактором, і між ними має бути згода щодо цього. Віруючим вказано одружуватися з іншими віруючими (2 Коринтянам 6:14), тому немає сенсу зустрічатися з невіруючими. Але в парі також має бути відповідність і за більш практичними аспектами – сумісні темпераменти, схожі енергетичні рівні, спільні життєві цілі й інтереси. Ці речі надзвичайно сприяють щастю в стосунках.

На додаток до всього цього – якщо в чоловіка добре розвинене почуття гумору та стійка, життєрадісна вдача, це буде чудовою підтримкою для його дружини. Ніхто не може постійно зберігати піднесений настрій, але людина, якій притаманні спокій і радість Духа, є справжньою «знахідкою». Життя важке, і в шлюбі також трапляються труднощі. Будуть часи смутку і будуть конфлікти. У зв’язку з цим життєрадісний, підбадьорливий чоловік є справжнім благословенням (Притчі 16:24; 17:22; 15:30).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Які риси мені слід шукати в юнаку-християнині?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries