settings icon
share icon
Запитання

Як християнам слід ставитися до бодібілдингу/важкої атлетики?

Відповідь


Мабуть, у питанні ставлення християн до бодібілдингу/важкої атлетики ключовим поняттям є помірність. Текст у 1 Тимофію 4:8 навчає: «Адже тілесні вправи до деякої міри корисні, а побожність на все корисна, тому що має обітницю як теперішнього життя, так і майбутнього» (курсив наш; тут і далі – Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Фізична підготовка важлива і, як сказано в цьому вірші, вона несе певну користь. Ми – фізичні й духовні істоти, і стан фізичного тіла може вплинути на духовність людини. Безперечно, частина вказівки «прославляйте Бога у вашому тілі» (1 Коринтянам 6:20) полягає у підтримці тіла в належному фізичному стані. Бодібілдинг однозначно може бути складовою програми фізичного розвитку християн.

Водночас, як і багато іншого в цьому житті, бодібілдинг – якщо довести його до крайності – може стати кумиром. З часом настає момент, коли в подальшому нарощуванні м’язів втрачається істинна цінність. Бодібілдинг/важка атлетика можуть стати залежністю та/або нав’язливою ідеєю. Хоча набагато частіше це є проблемою чоловіків, це може бути проблемою і для жінок. Доведене до крайності прагнення до збільшення та зміцнення м’язів – ніщо інше, як марнославство (1 Самуїла 16:7; Еклезіаста 1:2; 1 Петра 3:4). Щойно ми дозволимо нашому зовнішньому вигляду стати важливішим за наші стосунки з Богом, це стає ідолом (1 Івана 5:21).

«Отже, коли ви їсте, коли п’єте чи щось інше робите, все робіть на славу Божу» (1 Коринтянам 10:31). Ключове питання: чи прославляє бодібілдинг/важка атлетика Бога? Якщо це робиться для покращення фізичної форми, сили і тонусу та, відповідно, здоров’я, то так – це може приносити славу Богові. Якщо ж це робиться через марнославство та гординю, або через нездорову одержимість прагненням стати більшим і сильнішим, то ні – це не прославляє Бога. Як християнам слід ставитися до бодібілдингу? «Все мені можна, та не все на користь. Усе мені можна, та ніщо не повинно заволодіти мною … Усе мені можна, але не все будує» (1 Коринтянам 6:12; 10:23).

English


Повернутися на стартову українську сторінку

Як християнам слід ставитися до бодібілдингу/важкої атлетики?

Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries