settings icon
share icon
Запитання

Чи можна християнам святкувати дні народження?

Відповідь


У Святому Письмі немає заборони на святкування християнами днів народжень, як і немає нічого, що вказувало би, що ми повинні їх відзначати. Із позиції Біблії святкування уродин для християнина не є проблемою. В ній згадуються двоє людей, що святкували дні народження: єгипетський фараон за часів Йосифа (Буття 40:20) і цар Ірод у дні Ісуса (Матвія 14:6; Марка 6:21). Дехто вказує на ці уривки як на доказ того, що відзначати дні народження неправильно – оскільки обидва були людьми безбожними, це розглядається як певна форма язичницького ритуалу. Однак такий висновок не є природним щодо жодного з уривків. Біблія навіть не натякає на те, що святкування фараоном або Іродом їхніх уродин було чимось неправильним. Святе Письмо ніде не забороняє християнам відзначати дні народження.

У своєму посланні до Римлян Павло торкається питання про те, який день має бути днем поклоніння, але, можливо, ми могли би також застосувати це і до святкування днів народження християнами: «Хтось відрізняє один день від іншого, а хтось вважає всі дні однаковими. Нехай кожний тримається свого власного переконання. Хто розрізняє дні, – для Господа розрізняє…» (Римлянам 14:5-6; Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Якщо християнин відзначає день народження як особливий день – це нормально; якщо віруючий не святкує уродини – це теж нормально. Нехай кожен «тримається свого власного переконання».

Важливіше за святкування днів народження християнами є те, як вони прославляють Господа в усіх своїх учинках (1 Коринтянам 10:31). Якщо християнин влаштовує святкування дня народження, воно має прославляти Бога; гріховна поведінка не має бути частиною святкування. Якщо християни уникають святкування днів народження, їм слід приділяти свій час тому, що прославляє Господа.

Незалежно від того, святкує християнин уродини чи ні, він має прагнути до чистого сумління й любові до своїх братів і сестер у Христі. Тим, хто святкує дні народження, не слід зневажати тих, хто цього не робить, а тим, хто не святкує днів народження, не слід дивитися зверхньо на тих, хто їх святкує. Як і з іншими питаннями, які конкретно не розглядаються в Біблії, у нас є свобода святкувати або не святкувати дні народження згідно з особистими переконаннями.

English


Повернутися на стартову українську сторінку

Чи можна християнам святкувати дні народження?

Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries