settings icon
share icon
Запитання

Чому цнотливість настільки важлива в Біблії?

Відповідь


Коли в Біблії використовуються слова «діва», «цнотливий/- а», «незайманий/- а», вони стосуються неодружених людей, які не вступали у статеві зносини (див. Естер 2:2 та Об’явлення 14:4). У сучасній культурі багато людей використовує слово «незайманість», щоб описати сексуальну чистоту, але багато інших використовують медичний термін, намагаючись розхитати моральні стандарти та заявляючи, що пара може робити все що завгодно, крім статевого акту, і продовжувати технічно вважатися «незайманими». Це лише безглузда гра в слова. Цнотливість має охоплювати серце, розум і душу, а не лише певні частини тіла.

Біблія наголошує не так на технічному або медичному визначенні незайманості, як на стані серця людини. Моральні принципи, які ми підтримуємо, та вчинки, які обираємо, свідчать про стан нашого серця. Біблійний стандарт абсолютно зрозумілий: цнотливість до шлюбу та моногамія у шлюбі.

Існує три серйозні причини залишити секс для шлюбу. По-перше, як віруючим нам слід коритися Божим вказівкам. У 1 Коринтянам 6:18-20 сказано: «Утікайте від розпусти. Кожний гріх, який тільки чинить людина, є поза тілом. А хто чинить розпусту, той грішить проти власного тіла. Хіба ви не знаєте, що ваші тіла – це храм Святого Духа, Який є у вас і Якого ви маєте від Бога, і що ви не належите самим собі? Адже ви викуплені за ціну. Тому прославляйте Бога у вашому тілі та у вашому дусі, які належать Богові» (тут і далі – Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Христос викупив нас ціною Свого життя. Він – наш Господь, і ми маємо шанувати Його.

Друга причина полягає в тому, що нам слід вести духовну боротьбу, зодягнувшись у «броню праведності» (Ефесянам 6:14). Ми перебуваємо в епіцентрі боротьби між нашою новою природою у Христі та нашими тілесними бажаннями. У 1 Солунянам 4:3-7 написано: «Це ж воля Божа – ваше освячення, щоб ви берегли себе від розпусти, щоб кожний з вас умів свої посудини берегти у святості й честі, а не в пожадливій похоті, як язичники, котрі не знають Бога. Не чиніть насильства і не кривдьте ні в чому свого брата, бо Господь є месником за все це, як раніше ми вам говорили й засвідчили. Адже Бог покликав нас не до нечистоти, а до освячення». Дозволяти своєму тілу (а не Духу) контролювати наші дії – це акт непокори Богові. Богоугодний секс, який є результатом кохання між чоловіком і дружиною, – безкорисливий та збагачує. Використання когось для виконання бажань тіла є виявом егоїзму і насилля. Навіть якщо партнер бажає цього, ви однаково підштовхуєте його до гріха й негативно впливаєте на стосунки цієї людини з Богом і людьми навколо неї.

Остання причина пов’язана з «таємницею» шлюбу (Ефесянам 5:31-32). Кажучи про двох людей, які стають одним тілом, Бог мав на увазі те, що людство лише відносно недавно почало розуміти на підставі наукових досліджень. Під час фізичної близькості гіпоталамус у мозку виробляє хімічні речовини, які викликають почуття прихильності та довіри. Секс до шлюбу призводить до того, що людина формує прихильність до того, з ким у неї немає довірливих стосунків. Значення довіри у свідомості спотворюється. Мати такий зв’язок із кимось, ідучи проти Божого задуму, – ризиковано. Двоє людей, що відчувають фізіологічний потяг одне до одного, але не прагнуть зростати в Господі як пара, можуть бути відокремлені від Нього та Його планів щодо їхнього життя.

І навпаки – якщо дві людини роблять усвідомлений, зважений вибір щодо поєднання одне з одним у шлюбі, а потім мають близькість, під час якої виробляються ці хімічні речовини, то тіло зміцнюватиме зв’язок, створений розумом. Фізіологічні почуття довіри та прихильності посилюються реальністю відносин. Отже, дві людини стають одним цілим фізично, віддзеркалюючи те, що Бог поєднав духовно.

Шлюб має бути моделлю стосунків між церквою та Христом. Подружній парі слід служити Господу в міцному, однодушному партнерстві. Секс, нарівні з продовженням роду, був створений Ним для зміцнення цього партнерства. А дошлюбний секс створює зв’язки, які розривають серця людей, а не поєднують їх.

Зрештою, міркуючи про незайманість та її відсутність, нам не слід забувати про Божу благодать. Ті, хто починає вірити у Христа після дошлюбних статевих зносин, не є незайманими, але вони повністю очищуються Ним у момент свого спасіння. Господь може викупити будь-кого, як і зцілити тих, хто потурав своїм тілесним бажанням. Для тих, хто мав дошлюбний секс після того, як став християнином, в Ісусі є прощення. Він може очистити нас від будь-якої неправедності та зцілити (1 Івана 1:9). І в жахливій ситуації, коли людина стала жертвою сексуального насильства та може відчувати, що проти своєї волі вже не відповідає ідеальним стандартам «незайманості», Бог здатен відродити її дух, зцілити зламаність і відновити душевну гармонію.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Чому цнотливість настільки важлива в Біблії?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries