settings icon
share icon
Запитання

Чи є у Біблії помилки, суперечності, розбіжності?

Відповідь


Якщо ви читаєте Біблію неупереджено, не ставлячи собі за ціль шукати помилки, то визнаєте її гармонійною, послідовною і відносно легкою для розуміння книгою. Так, існують складні місця. Так, трапляються вірші, які здаються суперечливими з іншими. Але ми маємо пам’ятати, що Біблія була написана приблизно 40 різними авторами на протязі періоду в близько 1500 років. Кожен із них писав у своєму стилі, зі своєї точки зору, для різної аудиторії і з особливою метою. Нам варто очікувати деяких відмінностей! Тим не менше, відмінності – це ще не протиріччя. Помилку можна визнати лише тоді, коли немає жодного можливого способу привести у відповідність окремі вірші чи уривки. Навіть якщо відповідь недоступна у певний момент, це не означає, що відповіді не існує взагалі. Багато хто знаходив імовірні помилки у Біблії в питаннях історії чи географії, тільки щоб із часом переконатись у правдивості Біблії, коли були віднайдені чергові археологічні докази.

Ми часто отримуємо на нашій англомовній сторінці запитання такого плану: «Поясніть, як ці вірші можуть не суперечити один одному!», чи «Дивіться, ось у Біблії помилка!». Дійсно, на деякі підняті питання важко відповісти. Тим не менше, наша позиція така, що на кожне ймовірне біблійне протиріччя чи помилку існує інтелектуально переконлива відповідь. Є книги і сторінки в Інтернеті, які перечислюють «усі помилки Біблії», і багато людей беруть на озброєння ці матеріали, самостійно не шукаючи помилок. З іншого боку, існує багато книг і сайтів, які пояснюють усі ці «помилки». Найбільш сумним є те, що більшість людей, які критикують Біблію, не зацікавлені щиро в отриманні відповіді – все, що вони хочуть, це просто критикувати. Причому багато противників Біблії навіть знають відповіді, але продовжують знову і знову використовувати все ті ж застарілі і поверхневі закиди.

Отже, як вам слід вчинити, якщо хтось зверне вашу увагу на гадану біблійну помилку:

1) з молитвою дослідити Святе Письмо і вияснити, чи не існує простого рішення;

2) провести дослідження, використовуючи біблійні коментарі, а також інші книги й доступні сайти, присвячені вивченню Біблії;

3) розпитати керівників вашої церкви, аби переконатися, чи не зможуть вони допомогти;

4) якщо після цих кроків чітка відповідь не буде знайдена, довіртесь Богові в тому, що Його Слово істинне та існує рішення, яке просто поки не було нами усвідомлене (2 Тимофію 2:15; 3:16-17).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи є у Біблії помилки, суперечності, розбіжності?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries