settings icon
share icon
Запитання

Хто такі двадцять чотири старці з книги Об’явлення?

Відповідь


В Об’явленні 4:4 написано: «А навколо престолу було двадцять чотири престоли, і на престолах – двадцять чотири старці, які сиділи й були зодягнені в білий одяг, і мали на своїх головах золоті вінці» (Четвертий переклад Українського Біблійного Товариства). У книзі Об’явлення ніде конкретно не говориться, хто ці двадцять чотири старці. Однак, швидше за все, вони є представниками церкви. Малоймовірно, щоб це були ангельські істоти, як дехто припускає. Той факт, що вони сидять на тронах, вказує, що вони царюють разом із Христом. Ніде у Святому Письмі не сказано, що ангели коли-небудь правили чи сиділи на престолах. Водночас, про церкву неодноразово говориться, що вона правитиме й царюватиме з Христом (Об’явлення 2:26-27; 5:10; 20:4; Матвія 19:28; Луки 22:30).

Крім того, грецьке слово, перекладене тут як «старці», ніколи не застосовується до ангелів – лише до людей, особливо до чоловіків певного віку, зрілих і здатних керувати церквою. Слово «старці» було б недоречно застосовувати щодо ангелів, які не старіють. Згадка про їхній одяг також вказує, що вони є людьми. Хоча й ангели з’являлися в білому одязі, такий одяг частіше пов’язується з віруючими, символізуючи праведність Христа, надану їм при спасінні (Об’явлення 3:5, 18; 19:8).

Золоті вінці на старцях також вказують на їхню людську сутність. Вінці не були обіцяні ангелам і ті ніколи їх не носили. Слово, перекладене як «вінець», у даному випадку означає корону переможця, яку носять ті, хто успішно боровся та здобув перемогу, як і обіцяв Христос (Об’явлення 2:10; 2 Тимофію 4:8; Якова 1:12).

Дехто вважає, що ці двадцять чотири старці є представниками Ізраїлю, проте Ізраїль як єдина нація ще не був викуплений під час даного видіння. Старці не можуть представляти померлих святих з тієї ж причини – не всі ще були навернені, коли в Івана було це видіння. Найімовірнішим варіантом є те, що старці представляють підхоплену церкву, яка оспівує викуплення (Об’явлення 5:8-10). Вони носять вінці переможців та перебувають у місці, приготованому їхнім Визволителем (Івана 14:1-4).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Хто такі двадцять чотири старці з книги Об’явлення?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries