settings icon
share icon
Запитання

Ким були дванадцять учнів/апостолів Ісуса Христа?

Відповідь


Слово «апостол» означає «посланий». За часів перебування Ісуса Христа на землі, дванадцять Його послідовників були названі учнями. Вони слідували за Ним і навчались від Нього. Після Свого воскресіння Він відправив учнів (Матвія 28:18-20; Дії 1:8), щоб вони були Його свідками. Тоді їх назвали 12 апостолами. Тим не менше, ще під час перебування Ісуса на Землі, терміни «учень» та «апостол» були взаємозамінні.

Перші 12 учнів/апостолів перераховані у Матвія 10:2-4: «Ось імена дванадцятьох апостолів: перший Симон, прозваний Петром, і Андрій, його брат; Яків Зеведеїв та Іван, його брат; Пилип і Вартоломій; Хома і митник Матвій; Яків Алфеїв і Тадей; Симон Кананіт і Юда Іскаріотський, який зрадив Його». Біблія також подає список 12 учнів/апостолів в Євангеліях від Марка 3:16-19 і Луки 6:13-16. Порівнюючи ці три тексти, ми можемо побачити декілька незначних відмінностей в іменах. Імовірно, що Тадей був також відомий, як «Юда Яковий» (Луки 6:16). «Симон, званий Зилотом» (Луки 6:15) – як Симон Кананіт (див. Матвія 10:4 і Марка 3:18). Юда Іскаріотський, що зрадив Ісуса, був з часом замінений Матвієм (Дії 1:20-26). Тим не менше, деякі дослідники Біблії вважають Матвія «недійсним» апостолом і переконані, що апостол Павло був обраний Богом дванадцятим апостолом замість Юди Іскаріотського.

Дванадцять учнів/апостолів були звичайними людьми, яких Бог використовував незвичайним чином. Серед цих дванадцятьох чоловіків були рибалки, податківець і революціонер. Євангелія відзначають постійні падіння, боротьбу і сумніви цих дванадцяти послідовників Ісуса Христа. Але після того, як вони стали свідками воскресіння і вознесіння Ісуса на небеса, Святий Дух перетворив їх на сильних Божих мужів, що «перевернули світ» (Дії 17:6). Що це була за зміна? Дванадцять апостолів/учнів «були з Ісусом» (Дії 4:13). Нехай те саме буде сказане і про нас!

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Ким були дванадцять учнів/апостолів Ісуса Христа?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries