settings icon
share icon
Soru

İsa’dan Kurtarıcınız olmasını istemek için ne kadar genç olabilirsiniz?

Yanıt


Kurtuluş için bir yaş haddi olmadığı kesindir. İsa Kendisi, “Öğrencilerine, ‘Bırakın, çocuklar bana gelsin’ dedi. ‘Onlara engel olmayın! Çünkü Göklerin Egemenliği böylelerinindir” (Matta 19:14). Çocuklar günah işlediklerini (Romalılar 3:23), İsa’nın günahlarının cezasını ödemek için öldüğünü (Romalılar 5:8; 6:23), ve kurtulmak için İsa’ya iman etmeleri gerektiğini anlayacak kadar büyür büyümez (Yuhanna 3:16), kurtulmak için yeteri kadar büyümüşlerdir.

Bir çocuğun, kurtuluş doktrininin parçaları olan tüm karmaşık konuları anlaması gerekmez. Anne babaların çocuklarının (yukarıda tanımlanan) ana konuları anladığından emin olması önemlidir, Elçilerin İşleri 16:31‘in vaadi hem yetişkinler, hem de çocuklar için eşit derecede doğrudur: “Rab İsa’ya iman et... kurtulursun.”

Küçük çocuklar, ister inanlı, ister iman etmeyen anne babanın evlatları olsunlar, Mesih’in kanıyla kurtarılmış Tanrı’nın seçilmişleri olabilirler ve Kutsal Ruh’un işi yüreklerinde olabilir ve böylece cennete girebilirler. Yaşamlarının hangi noktasında bu şeyleri anlayacakları çocuktan çocuğa değişir. Bazı küçük çocukların özellikle yumuşak yürekleri vardır, İsa’nın kendileri için öldüğünü duyar duymaz, derhal günahlı tabiatlarının bilincine varırlar ve olumlu yanıt vermeye itilirler. Kişilikleri daha farklı olanlar çok daha büyümedikçe bu bilince varmayabilirler. Yüreğin düşüncelerini sadece Rab bilir ve bizler O’nun kusursuz isteği ve zamanlamasına göre “kaybolanı arayıp kurtaracağına” (Luka 19:10) güveniriz.

English



Türkçe anasayfaya dön

İsa’dan Kurtarıcınız olmasını istemek için ne kadar genç olabilirsiniz?
Bu sayfayı paylaş: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries