settings icon
share icon
Soru

Büyük Görev nedir?

Yanıt


Matta 28:19-20, Büyük Görev olarak adlandırılan konuyu içermektedir: "Bu nedenle gidin, bütün ulusları öğrencilerim olarak yetiştirin; onları Baba, Oğul ve Kutsal Ruh'un adıyla vaftiz edin; size buyurduğum her şeye uymayı onlara öğretin. İşte ben, dünyanın sonuna dek her an sizinle birlikteyim". İsa, cennete yükselmeden kısa süre önce havarilere bu emri vermiştir ve bu esasen İsa'nın yokluğunda havariler ve onları takip edenlerden beklentisinin çerçevesini çizmektedir.

İlginçtir ki orijinal Yunanca'da Matta 28:19-20'deki tek spesifik emir "öğrenciler yaratın"dır. Büyük Görev, tüm dünyaya yayılırken ve günlük faaliyetlerimize devam ederken öğrenciler yaratmamızı söylemektedir. Nasıl öğrenciler yaratacağız? Onları vaftiz ederek ve İsa'nın emrettiği her şeyi öğreterek. "Öğrenciler yaratın" Büyük Görev'in emridir. "Öğrenciler yaratma"nın yolu "gitmek", "vaftiz etmek" ve "öğretmek"tir.

Bir çok kişi, Elçilerin İşleri 1:8'i Büyük Görev'in bir parçası olarak da anlamaktadır: "Ama Kutsal Ruh üzerinize inince güç alacaksınız. Yeruşalim'de, bütün Yahudiye ve Samiriye'de ve dünyanın dört bucağında benim tanıklarım olacaksınız". Büyük Görev, Kutsal Ruh'un gücüyle mümkün olmaktadır. Büyük Görev'i kentlerimizde (Yeruşalim), devletlerimizde ve ülkelerimizde (Yahudiye ve Samiriye) ve Tanrı'nın bizi gönderdiği her yerde (dünyanın sonunda) yerine getirerek Mesih'e tanıklık etmeliyiz.

EnglishTürkçe anasayfaya dön

Büyük Görev nedir?
Bu sayfayı paylaş: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries