settings icon
share icon
Soru

Arkadaşlarıma ve aileme, onların alınmasına neden olmadan ve onları kendimden uzaklaştırmadan nasıl müjdeleme yapabilirim?

Yanıt


Her Hristiyan’ın bir noktada Hristiyan olmayan bir aile üyesi, bir arkadaşı, bir iş arkadaşı ya da tanıdığı olmuştur. Müjde’yi başkalarıyla paylaşmak zor olabilir ve yakın duygusal bağlarınız olan birisi söz konusuysa daha da zor bir hale gelebilir. Kutsal Kitap bizlere bazı insanların müjdeden ötürü alınacaklarını söyler (Luka 12:51-53). Ancak bizlere müjdeyi paylaşmamız buyrulmuştur ve bunu yapmamak için hiçbir mazeretimiz yoktur (Matta 28:19-20; Elçilerin İşleri 1:8; 1 Petrus 3:15).

Öyleyse aile üyelerimize, arkadaşlarımıza, iş arkadaşlarımıza ve tanıdıklarımıza nasıl müjdeleme yapabiliriz? Yapabileceğimiz en önemli şey, onlar için dua etmektir. Tanrı’nın onların yüreklerini değiştirip onların gözlerini müjdenin gerçeğine açması için dua edin (2 Korintliler 4:4). Tanrı’nın onları, kendilerine olan sevgisi ve onların İsa Mesih aracılığıyla kurtuluşa olan ihtiyaçları konusunda ikna etmesi için dua edin (Yuhanna 3:16). Onlara tanıklık etme konusunda Tanrı’dan bilgelik isteyin (Yakup 1:5). Dua etmenin yanı sıra, onların Tanrı’nın bizim yaşamımızda gerçekleştirdiği değişiklikleri görebilmeleri için, onların önünde Tanrı yolunda Hristiyan yaşamlar sürmeliyiz (1 Peter 3:1-2). Assisili Aziz Fransua bir keresinde, “Müjdeyi her zaman vaaz edin ve gerektiğinde sözcükler de kullanın” demişti.

Son olarak, müjdeyi paylaşırken istekli ve cesur olmalıyız. Arkadaşlarınız ve ailenize İsa Mesih aracılığıyla kurtuluş mesajını bildirin (Romalılar 10:9-10). İmanınız hakkında her zaman konuşmaya hazır olun (1 Petrus 3:15) ve bunu yumuşaklık, nezaket ve saygıyla yapın. Sevdiklerimizin kurtuluşu konusunu nihai olarak Tanrı’ya bırakmalıyız. İnsanları kurtaran bizim çabalarımız değil, Tanrı’nın gücü ve lütfudur. Onlar için yapabileceğimiz en iyi ve en fazla şey, onlar için dua etmek, onlara tanıklık etmek ve onların önünde Hristiyan hayatını yaşamaktır.

EnglishTürkçe anasayfaya dön

Arkadaşlarıma ve aileme, onların alınmasına neden olmadan ve onları kendimden uzaklaştırmadan nasıl müjdeleme yapabilirim?
Bu sayfayı paylaş: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries