settings icon
share icon
Soru

Hristiyanlar neden homofobiktir?

Yanıt


Homofobi tanım olarak homoseksüellerden korkmaktır ama anlamı homoseksüellerden nefret etmeyi de içermek olarak genişletilmiştir. Buna bağlı olarak, homofobiklik de dışa dönük bir gösteri ya da böyle bir duyguya dayalı davranışla kendini gösterme eğilimindedir. Bu da bazen şiddet eylemlerine veya düşmanlık ifadelerine yol açar. Gerçek şudur ki, homofobi toplumun sadece bir tek kesimiyle sınırlı değildir. Her kesimden insanda bulunabilir. Böylesi nefret grupları, eşcinsellere acımasızca saldırmış ve eşcinsellere zulmetmek ve onları sindirmek için özellikle şiddet içeren bir dil kullanmışlardır.

Çoğu zaman, Hristiyanlar sadece eşcinsel davranışı günah olarak kınadıkları için onların homofobik oldukları söylenir. Ancak gerçek şudur ki, homofobik terimi, yalnızca eşcinsel aktivistler ve destekçileri tarafından ahlak dışı ve sağlıksız bir uygulamaya yapılan gerçek eleştiriyi saptırma girişimlerinde kullanılan bir sözcüktür. Homoseksüellere karşı mantıksız bir nefret geliştirmiş olan ve eşcinsellere acı çektirmek için şiddet eylemlerine başvurmaya hazır kişi ve kuruluşların var olduğuna şüphe yoktur. Ancak sorun şudur ki, eşcinsel hakları aktivistleri eşcinselliğe karşı çıkan herkesi benzer bir nefret beslemekle suçlamışlardır. Bu nedenle, eşcinselliğin doğal olmayan bir günah olduğunu haklı olarak anlayan Hıristiyanlar, nefret uğruna nefret eden şiddet yanlısı delilerle bir tutulmaktadır.

Kutsal Kitap homoseksüelliği şiddetle kınadığı halde, hiçbir zaman homoseksüellerden nefret edilmesi gerektiğini öğretmez. Hristiyanlar olarak bizler homoseksüel etkinlik sapkınlığının aleyhinde konuşmalıyız. Kutsal Kitap, homoseksüel etkinlikleri açıkça kınar ve Tanrı’nın bu tür davranışları uygulayanlara karşı gazabı hakkında da açıktır. Bizler Hristiyanlar olarak günahın günah olduğunu açıkça ve sevgi dolu bir şekilde söylemeye çağrıldık. Homofobi terimini homoseksüelliğe karşı çıkan herkes için kullanmak, geçerli bir argüman veya doğru bir temsil değil, dikkat dağıtmaktır. Bir Hristiyan’ın eşcinsellerle ilgili tek korkusu olmalıdır, o da onların, tek kurtuluş yolu olan ve aşağılayıcı ve yıkıcı bir yaşam tarzından kaçmak için tek umudu sunan Rab İsa Mesih’i reddetme kararları nedeniyle sonsuza dek acı çekecekleri korkusudur.

EnglishTürkçe anasayfaya dön

Hristiyanlar neden homofobiktir?
Bu sayfayı paylaş: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries