settings icon
share icon
سوال

من فرزند می خواهم، اما همسرم موافق نیست. چه کار کنیم؟

جواب


کتاب مقدس بچه ها را برکت توصیف می کند. در مزامیر فصل 127 آیه 3 می خوانیم: «فرزندان هدايايی هستند از جانب خداوند. آنها پاداشی هستند كه خداوند به انسان می‌دهد.» این دیدگاه بر خلاف نظر اکثر مردم دنیا است. کودکان را نباید وبال گردن یا مایه دردسر در نظر گرفت.

دلیل عدم تمایل برای داشتن فرزند در اکثر موارد ریشه در خودخواهی یک فرد دارد. برخی از مردم تمایلی به بچه دار شدن ندارند چون می خواهند تمامی تمرکز و انرژی خود را بر روی خودشان، شغل و پولشان قرار دهند. آنها نمی خواهند پایبند شوند یا ماشین، خانه و مسافرت های گران قیمت شان را رها کنند. این نوع رفتار گناه است. برخی دیگر نمی خواهند صاحب فرزند شوند برای اینکه می ترسند نتوانند وظیفه پدری و مادری خود را با موفقیت انجام دهند یا از عهده بزرگ کردن فرزندان بر نیایند. برخی دیگر از تولد بچه می ترسند. خداوند توانایی رسیدگی به همه این ترس ها را دارد. برخی دیگر به دلیل زخم ها و تجربیات دردناک گذشته تمایلی به بچه دار شدن ندارند. خداوند می تواند این دردها را شفا دهد. برخی دیگر هم ممکن است دلایلی کاملا متفاوت برای بچه دار نشدن داشته باشند.

تشخیص درستی یا نادرستی عدم تمایل برای بچه دار شدن بدون دانستن دلایل آن، کار سختی است. آیا مشکل سلامتی است؟ آیا مسائل حل نشده ای از دوران کودکی وجود دارد؟ یک زوج مسیحی باید درباره همه مسائل با یکدیگر صحبت کنند و اگر نیاز باشد به مشاوره ازدواج مسیحی مراجعه کنند.

ما مسیحیان در وهله اول باید به خدا، یعنی کسی که فرزندان را برکت می شمارد، متعهد باشیم. بعد از آن، مهمترین مسئله رابطه ما با همسرمان است. اگر بچه دار شدن برای همسر ما واقعا مهم است، پس باید این موضوع را محترمانه و مطیعانه در نظر بگیریم (نگاه کنید به افسسیان فصل 5 آیه های 21-33). در حقیقت، یک زوج قبل از ازدواج باید راجع به این مسائل صحبت کنند.

اگر خودمان را به دعا کردن، مطالعه کتاب مقدس و تفکر بر روی آن متعهد کنیم، خداوند خواست خودش را به ما آشکار خواهد کرد، البته اگر خواست او را در اولویت قرار دهیم. رومیان فصل 12 آیه 2 می گوید، «رفتار و كردار و شيوهٔ زندگی مردم دنيا را تقليد نكنيد، بلكه بگذاريد خدا افكار و طرز فكرتان را دگرگون كند تا به انسانی جديد تبديل شويد. آنگاه قادر خواهيد شد ارادهٔ خدا را درک كرده، آنچه را كه خوب و كامل و مورد پسند اوست، كشف كنيد.»

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

من فرزند می خواهم، اما همسرم موافق نیست. چه کار کنیم؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries