settings icon
share icon
سوال

آیا شما حیات جاودانی دارید؟

video
جواب


کتاب مقدس به وضوح راه رسیدن به زندگی جاودانه را به ما نشان داده است. نخست، ما باید این حقیقت را بپذیریم که بر ضّد خدا گناه کرده ایم: "زيرا همه گناه كرده‌اند و هيچكس به آن كمال مطلوب و پرجلالی كه خدا انتظار دارد، نرسيده است." (رومیان فصل 3 آیه 23). همۀ ما مرتکب اعمالی شده ایم که نه فقط خدا را خشنود نساخته، بلکه ما را سزاوار مجازات نیز نموده اند. از آنجا که همۀ گناهان ما در نهایت بر ضّد خدای ابدی صورت گرفته اند، ما شایستۀ مجازات ابدی هستیم. "زيرا هر كه گناه كند، تنها دستمزدی كه خواهد يافت، مرگ است؛ اما هر كه به خداوند ما عيسی مسيح ايمان آورد، پاداش او از خدا زندگی جاويد است." (رومیان فصل 6 آیه 23).اما عیسی مسیح، آن پسر ابدی خدا که بدون گناه بود (اول پطرس فصل 2 آیه 22)، انسان شد (یوحنا فصل 1 آیه های 1 و 14)، و مُرد تا جریمۀ گناهان ما را بپردازد. "اما ببينيد خدا چقدر ما را دوست داشت كه با وجود اينكه گناهكار بوديم، مسيح را فرستاد تا در راه ما فدا شود." (رومیان فصل 5 آیه 8). عیسی مسیح بر روی صلیب جان داد (یوحنا فصل 19 آیه های 31 تا 42)، و مُجازاتی را که ما مُستحّق آن بودیم بر خود گرفت (دوم قرنتیان فصل 5 آیه 21). پس از سه روز، او از مُردگان برخاست (اول قرنتیان فصل 15 آیه های 1 تا 4) و پیروزی خود را بر گناه و مرگ ثابت نمود. "سپاس بر خدا باد، بر خدا كه پدر خداوند ما عيسی مسيح است. او به سبب لطف بی‌پايان و عظيم خود، ما را از سر نو مولود ساخت و عضو خانوادۀ خود گرداند. از اينرو، ما اكنون به اميد حيات جاويد زنده‌ايم، زيرا مسيح نيز پس از مرگ، حيات يافت. " (اول پطرس فصل 1 آیه 3).

ما باید از طریق ایمان, نگرش خود را درباره عیسی مسیح نسبت به اینکه او کیست, چه کاری برای رستگاری و نجات ما انجام داد و چرا آن کار را کرد, تغییر دهیم (اعمال رسولان فصل 3 آیه 19). اگر ما به او ایمان آوریم و باور داشته باشیم که مرگ او بر روی صلیب تاوان گناهان ما را پرداخت نموده است، گناهان ما بخشیده شده و به زندگی جاودانه دست خواهیم یافت . "زيرا خدا بقدری مردم جهان را دوست دارد كه يگانه فرزند خود را فرستاده است، تا هر كه به او ايمان آورد، هلاک نشود بلكه زندگی جاويد بيابد."(یوحنا فصل 3 آیه 16 ). "درواقع، اگر انسان با زبان خود نزد ديگران اقرار كند كه عيسی مسيح خداوند اوست و در قلب خود نيز ايمان داشته باشد كه خدا او را پس از مرگ زنده كرد، نجات خواهد يافت. " (رومیان فصل 10 آیه 9). تنها راه حقیقی برای دریافت حیات جاودان ایمان به کار بی نقصی است که مسیح بر روی صلیب انجام داد. "بنابراين، در اثر بخشش رايگان و مهربانی خدا و توسط ايمانتان به مسيح است كه نجات يافته‌ايد؛ و اين كار شما نيست، بلكه هديۀ خداست. نجات نتيجۀ اعمال خوب ما نيست، از اينرو هيچكس نمی‌تواند به خود ببالد. " (افسسیان فصل 2 آیه های 8 تا 9).

اگر مایل هستید عیسی مسیح را به عنوان نجات دهندۀ خود بپذیرید، میتوانید از این نمونۀ دعا استفاده کنید. ولی این حقیقت را همیشه بیاد داشته باشید که گفتن و یا تکرار این دعا (و یا هر دعای دیگر) باعث نجات شما نمیشود. نجات واقعی تنها با اعتماد قلبی به عیسی مسیح که بر صلیب گناهان ما را آمرزید، دریافت میشود. این دعا، راه ساده ای است برای ابراز ایمان و قدردانی شما از خدایی که "نجات" را برای شما فراهم کرد: "خداوندا، می دانم که بر ضّد تو گناه کرده ام و مستحق مجازات می باشم. اما می دانم که عیسی مسیح، مجازاتی را که من شایستۀ آن بودم بر خود گرفت تا من بتوانم بوسیلۀ ایمان به او آمرزیده شوم. از گناه خود توبه میکنم و برای نجات فقط به تو اعتماد می کنم. تو را شکر می کنم که به خاطر لطف و مهربانی عظیمی که داری، گناهانم را بخشیدی و به من زندگی ابدی عطا کردی. آمین.

"آیا با مطالعۀ این مطالب تصمیم گرفتید تا با ایمان، عیسی مسیح را در قلب خود بپذیرید؟ اگر اینچنین است، لطفاً دکمه زیر را فشار دهید. "امروز مسیح را در قلب خود پذیرفتم"

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

آیا شما حیات جاودانی دارید؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries