settings icon
share icon
Otázka

Co je znak šelmy (666)?

Odpověď


Hlavní pasáž v Bibli zmiňující se o "znaku šelmy" je Zjevení 13:15-18. Další odkazy jsou k nalezení v Zjevení 14:9, 11, 15:2, 16:2, 19:20, a 20:4. Tato značka slouží jako pečeť pro následovníky antikrista a falešného proroka (antikristova mluvčího). Falešný prorok (druhá šelma) je ten, kdo přiměje lidi aby si dali tuto značku. Znak bude doslovně umístěn na ruku nebo na čelo a nebude to jen kartička, kterou bude někdo nosit.

Nedávné objevy v medicíně ohledně technologie implantátů zvýšili zájem o znak šelmy, o kterém se píše v Zjevení, kapitole 13. Je možné, že technologie, kterou dnes vidíme, reprezentuje počáteční stádium něčeho, co může být nakonec použito jako znak šelmy. Je důležité si uvědomit, že implantovaný čip není znakem šelmy. Znakem šelmy bude něco, co dostanou jen ti, kteří oslavují antikrista. Mít čip - medický nebo finfnční - vložen do pravé ruky nebo na čelo není znak šelmy. Znak šelmy bude znak požadovaný od antikrista v posledních časech aby mohl člověk kupovat nebo prodávat, a bude dán jen těm, kdo uctívají antikrista.

Mnoho dobrých vykladatelů Zjevení mají výrazně odlišná chápání znaku šelmy. Kromě názoru o implantovaném čipe jsou i jiné spekulace zahrnující identifikační kartu, mikročip, čárový kód vytetovaný na koži, nebo jednoduše znak, který identifikuje někoho věrného antikristova království. Tento poslední pohled vyžaduje nejméně spekulací, protože nepřidává žádnou informaci navyše k tomu, co nám říká Bible. Jinými slovy, vše z těchto věcí je možné, ale zároveň všechny jsou spekulace. Neměli bychom trávit moc času spekulujíc nad detaily.

Stejně tak je záhadou číslo 666. Někteří spekulovali, že to je něco spojené s 6 červnem 2006 - 06/06/06. Nicméně ve Zjevení, v kapitole 13, číslo 666 identifikuje člověka, ne osobu. Zjevení 13:18 nám říká, "Zde je moudrost. Kdo má rozum, ať spočte číslo té šelmy; neboť je to číslo člověka. Jeho číslo je šest set šedesát šest." Číslo 666 nějak souvisí s antikristem. Po staletí se bibličtí vykladači pokouší spojit s číslem 666 určitou osobu. Nic z toho není přesvědčivé. Proto se ve Zjevení 13:18 říká, že to číslo vyžaduje moudrost. Když bude antikrist odhalen (2 Tessalonicenským 2:3-4), bude jasné kdo je a jak ho číslo 666 identifikuje.

EnglishNávrat na českou Domovskou stránku

Co je znak šelmy (666)?
Sdílej tuto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries