settings icon
share icon
Otázka

Byl Ježíš ženatý?

Odpověď


Ježíš Kristus rozhodně nebyl ženatý, Dnes máme lidové mýty o tom, že Ježíš byl ženatý s Marií Magdalénou. Tento mýtus je absurdní lož a nemá teologický, historický ani biblický základ. Ačkoli pár gnostických evangelií se zmiňují o blízkém vztahu Ježíše a Marie Magdalény, nikterý z nich neudává konkrétně že by Ježíš byl ženatý s Marií Magdalénou anebo s ní měl nejakou romantickou zápletku. Nejblíž má k tomu říkání že Ježíš bozkal Marii Magdalénu, ale to mohl být i "přátelský bozk". Kromě toho, dokonce i kdyby gnostické evangélia přímo uváděli že Ježíš byl ženatý s Marii Magdalénou, oni by neměli na to žádné oprávnění, protože gnostické evangélia byli všechny dokázány že jsou padělky vymyslené aby vytvořili gnostický pohled na Ježíše.

Jestli byl Ježíš ženatý, Bible by nám to řekla, anebo by bylo o tom nějaké nejasné konstatování. Písmo by úplně nemlčalo o něčem tak důležitém. Bible se zmiňuje o Ježíšově matce, adoptivnímu otci, nevlastních bratrech a nevlastních sestrách. Proč by opomenula zmínku o Ježíšově ženě? Ti, kteří věří/učí že Ježíš byl ženatý, tak dělají proto, aby se Ho pokousili "humanizovat", udělat obyčejnějším, aby se víc podobal na kohokoli jiného. Lidé jednoduše nechtějí věřit že Ježíš byl Bůh v těle (Jan 1:1, 14; 10:30). A tak vymysleli a věří mýtům o tom, že Ježíš měl sňatek a děti a byl obyčejným člověkem.

Podružná otázka by byla "Mohl se Ježíš oženit?" Není nic špatného na tom být ženatý. Není nic hříšného na tom, mít sexuální poměr v manželství. Takže ano, Ježíš se mohl oženit a stále být bez hříchu, Boží Ovečka a Spasitel Světa. Současně, není žádný biblický důvod pro to, aby se Ježíš oženil. O to v této diskusi nejde. Ti, kteří věří že Ježíš byl ženatý, nevěří že byl bez hříchu, anebo že byl Mesiáš. Bůh neposlal Ježíše aby se oženil a měl děti. Marek 10:45 nám říká proč Ježíš přišel: "Vždyť ani Syn člověka nepřišel, aby se mu sloužilo, ale aby sloužil a aby dal svůj život jako výkupné za mnohé."

EnglishNávrat na českou Domovskou stránku

Byl Ježíš ženatý?
Sdílej tuto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries