settings icon
share icon
Otázka

Jaký je křesťanský pohled na senzibily?

Odpověď


Bible rozhodně odsuzuje spiritismus, média, okultismus a senzibily (Leviticus 20:27; Deuteronomium 18:10-13). Horoskopy, tarotové karty, astrológie, věštkyně, okultné čtení "palm readings" a seanse spadají do stejné kategorie. Tyto postupy jsou založeny na předpokladu že jsou bohové, duchové, nebo zemřelí členové rodiny, kteří mohou poradit a vést. Tito "bohové" nebo "duchové" jsou démoni (2 Korintským 11:14-15). Bible nám nedává žádný důvod věřit, že nás můžou kontaktovat zemřelí členové rodiny. Pokud byli věřící, ti jsou v nebi a těší se z nejkrásnějšího místa jaké si lze představit v obecenství s milujícím Bohem. Pokud nebyli věřící, jsou v pekle, nekonečně trpíc protože odmítli Boží lásku a bouřili se proti Němu.

Takže, když nás naši milovaní nemůžou kontaktovat, potom jak získavají média, spiritisti a senzibyli tak přesné informace? Je mnoho odhalení senzibilů jako podvodníků. Bylo prokázáno, že senzibilé mohou získat obrovské množství informací o někom běžnými prostředky. Někdy stačí telefonní číslo přes ID volajícího a pomocí vyhledáváni v internetu může senzibyl dostat jména, adresy, data narození, data svadby, členy rodiny a pod. Nicméně je nesporné, že extrasensi někdy vědí věci, které nemají jak vědět. Kde chodí na informace? Odpověď je od satana a jeho démonů. "A není div. Nebo i sám satan proměňuje se v anděla světlosti. Protož neníť to tak veliká věc, jestliže i služebníci jeho proměňují se, aby se zdáli býti služebníci spravedlnosti, jichžto konec bude podlé skutků jejich" (2 Korintským 11:14-15). Skutky 16:16-18 popisují kartářku, která měla schopnost předpovídat budoucnost - dokud apoštol Pavel nepokáral démona aby zní vyšel.

Satan předstírá že je laskavý a chce pomoct. Snaží se vypadat jako něco dobrého. Satan a jeho démoni dávají senzibilům informaci o člověku aby toho člověka nabral na rohy a zapletl do spiritismu - něco co Bůh zakazuje. Napoprvé to vypadá nevinně, ale skoro se může člověk najít závislý na senzibilovi a nevědomky dovoluje satanovi kontrolovat a ničit jeho život. Peter prohlásil "Střízliví buďte, bděte; nebo protivník váš ďábel jako lev řvoucí obchází, hledaje, koho by sežral" (1 Petrova 5:8). V některých případech jsou senzibilové oklamáni, nevědíc jaký je pravý zdroj informave, kterou dostali. Tak či onak, kdekoli byla nalezena informace, cokoli co má něco společného se spiritismem, čarodejstvím či astrologii není boží způsob zajištění informací. Jak chce Bůh abychom rozeznali Jeho vůli pro náš život? Boží plán je jednoduchý, přesto výkonný a efektivní: sudovat Bibli (2 Timoteovi 3:16-17) a modlit se za moudrost (Jakub 1:5).

EnglishNávrat na českou Domovskou stránku

Jaký je křesťanský pohled na senzibily?
Sdílej tuto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries